Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens LOGO sterownik z wbudowanym zasilaczem - czy można do PC podpiąć?

30 Lis 2013 18:01 1578 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam pytanie odnośnie sterownika LOGO, jestem w psiadaniu takiego z wbudowanym zasilaczem, chciałbym się dowiedzieć czy te sterowniki można podpinać do komputera klasy PC? Widziałem kabel ale pod USB jest bardzo drogi, nie orientuje sie ktoś czy są zamnienniki? Wiem, że ma wyświetlacz jednak chciałbymn go programować na komputerze czy Codesys jest w stanie mi go zaprogramować? czy simens do tych steroników ma swoje oprogramowanie jeśli tak to czego powinienem szukać i czy jest w nich scada? Z góry bardzo dziękuję za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Nie za bardzo zrozumiałem o co Ci chodziło w tym poście, ale spośród steku bzdur spróbuje odpowiedzieć na Twoje pytania.
    -Logo! to nie sterownik, tylko przekaźnik programowalny
    -Logo! programuje się za pomocą oprogramowanie Logo! Soft Comfort, oprogramowanie te można ściągnąć w wersji darmowej, nie wiem natomiast jakie ma ograniczenia (jeśli natomiast chcesz pełna, oryginalną wersję to posiadam taką do sprzedania, więcej info na pw)
    -kabelek do Logo! jest taki a nie inny, nie słyszałem o zamiennikach, ale zawsze można coś poszukać produkcji PRC
    -jeśli chodzi o wyświetlacz w Logo! to może on służyć do podglądu jak programujesz za pomocą klawiszy funkcyjnych lub do podglądu zmiennych
    -do Logo! można dokupić dedykowany wyświetlacz tekstowy (bodajże TD200, nie wiem bo nie używam Logo!)
    -istnieją wersje Logo! z portem ethernet, wtedy można podpiąć pod przekaźnik dowolny panel Siemensa (Comfort lub inny) lub dowolny obsługujący Logo! (np. Weintek)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Jeszcze też trochę uściślę:

- Darmowa wersja nie pozwala wgrywać programu do sterownika, koniecznie musi być pełna wersja (najlepiej kupić zestaw startowy z kablem i programem, wychodzi najtaniej i wszystko jest)

- Wyświetlacz wbudowany w LOGO też może służyć do programowania, ale jest to niesamowicie niewygodne, czasochłonne i bardzo zniechęcające (ten tryb można wykorzystać jedynie do np. drobnej poprawki w programie ale absolutnie nie do programowania całości bo można się zajechać)

- Wyświetlacz do LOGO nazywa się LOGO! TD, najlepiej kupić go w zestawie startowym, można też kupić oddzielnie. Tylko taki wyświetlacz pasuje do LOGO w wersji z końcówką numeru katalogowego ...0BA6

- SCADA w LOGO? Raczej nie...;) Nie myl systemów SCADA z wizualizacją, to zupełnie inna para kaloszy

Pozdr,
    Thomash3
  • Poziom 17  
    palczus napisał:
    chciałbymn go programować na komputerze czy Codesys jest w stanie mi go zaprogramować?

Nie jest w stanie. Potrzebujesz LOGOSoft od Siemensa. Co do kabla to najlepszy będzie oryginalny na USB lub RS, ale widziałem kiedyś schematy pozwalające zrobienie własnego kabla do LOGO. Nie był to zbyt skomplikowanych schemat.

Dodano po 57 [sekundy]:

soothsayer napisał:
    (bodajże TD200, nie wiem bo nie używam Logo!)

TD200 gada z S7-200. Z LOGO gada LOGO TD.
  • Poziom 11  
    Dołączę się do tego wątku. Pisze pierwszy poważny program na logo (mam doświadczenie z S7, Mitsubishi i innymi).
    Wybrałem wersję sterownika 0BA6.
    Mam kilka wątpliwości i związanych z tym pytań:
    1. W programie będę używać szybkiego wejścia (czujnik, impulsy około 500 Hz) do zliczania impulsów. Problem jest taki, że licznik szybko doliczy do 32000 i się zapełni. Jak to obejść - czy zastosować kasadę liczników, czy jest jakieś bardziej eleganckie rozwiązanie?
    2. Program będzie mieć około 150 bloków - w tym wiele matematycznych. Czy ma to szanse działać w miarę szybko? (Zwłaszcza biorąc pod uwagę pkt.1)
    3. Wersja 06BA, w przeciwieństwie do 07BA (drogiego) nie posiada DataBlock. Potrzebuję mieć w programie jakieś stałe wartości liczbowe aby się do nich odwoływać (np. w komparatorze). Ja to obchodzę tak, że używam bloku operacji matematycznych. Jeśli np. potrzebuję wartości 15 to używam bloku, który realizuje operację 15+0+0+0 i wtedy na wyjściu analog mam stałą wartość 15. Można to zrealizować bardziej elegancko?
    4. Załóżmy że program ma 100 bloków. Wszystkie matematyczne i wszystkie mają aktywne wejście En. Czy taki program wykona się dłużej niż program, w którym tylko połowa bloków będzie aktywna?

Pozdrawiam Wojtek