Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook KGE3440 - zawór gazu fiksuje

adobry 07 Gru 2013 22:59 1776 10
  • #1 07 Gru 2013 22:59
    adobry
    Poziom 9  

No i jest problem, firma splajtowała i nie ma gwarancji, tym czasem zapalanie gazu wali iskrę kiedy chce np. wyłącza się po 2 minutach, gaz się pali jak wciśnięte pokrętło, puszczam to gaśnie. Może elektromagnes? może jakiś pstryczek przy zaworze? Nie mam schematu, a w ogóle to bym najchętniej kupił co trzeba i za jednym podejściem wymienił. Czy można liczyć na pomoc, najlepiej schemat elektryczny.

0 10
  • Pomocny post
    #2 07 Gru 2013 23:41
    peter falk
    Specjalista AGD

adobry napisał:
    Czy można liczyć na pomoc, najlepiej schemat elektryczny

Przy tym chaotycznym opisie usterki schemat kuchenki wydaje się być zbędnym "dodatkiem" do naprawiacza :|
    Albo termopara uszkodzona, albo oś zaworu prawidłowo nie dociska do elektromagnesu :arrow: podkładki na oś.
    O waleniu iskry kiedy chce pogadamy później :)

0
  • #3 08 Gru 2013 17:42
    adobry
    Poziom 9  

Dziękuję, za odpowiedź. Rzeczywiście nieco chaotycznie wyszło.
    Wracając do zaworu i termopary, wykluczę termoparę, ale prawa taka że elektromagnes nie działa. Sugestia że może on źle pracować jest prawdopodobna, przypuszczam też, że żona mogła nieco silniej docisnąć zawór i gotowe. Wyciągnąłem pokrętło, podkładek tam nie widziałem.
    Temat iskra się skończył tzn. teraz jej nie ma wcale :( . W starej kuchni był ekstra moduł na ośce, tu jakby nic. Inne pokrętła pracują OK. Przypuszczam że w instalacji jest tylko termopara i zawór. Trudno koszty bankructwa wydojonego polskiego oddziału Mastercook.

0
  • #4 08 Gru 2013 18:54
    zibi1971
    Specjalista AGD

witam
    proponuję podmienić termoparę z innego palnika i będzie wiadomo co i jak, być może nie ma dobrego styku w miejscu zamocowania termopary w palniku(zaśniedziałe , zabrudzone)

0
  • #5 08 Gru 2013 19:14
    adobry
    Poziom 9  

dobry pomysł, z podmianką. Sęk w tym że nie mogę się bawić kuchnią bo obiadki idą :)
    Dumam jak potestować zawór.

0
  • #7 08 Gru 2013 20:35
    adobry
    Poziom 9  

Oczywiście tak zrobię, pytanko na boku, co będzie jak zamiast termopary wstawię napięcie z bateryjki do elektromagnesu z zaworu, oczywiście przez dzielnik (np. potencjometr) termopara daje miliwolty, otworzy?

0
  • #9 08 Gru 2013 20:52
    adobry
    Poziom 9  

OK, tak pytałem, testy zrobię w środę i odpiszę co wyszło.
    Pozdrawiam i dziękuję

0
  • Pomocny post
    #10 08 Gru 2013 20:55
    peter falk
    Specjalista AGD

adobry napisał:
    napięcie z bateryjki

Na Podlasiu gdzieniegdzie bateryjka, to nic innego, jak latarka :D
    adobry napisał:
    termopara daje miliwolty

Nie miliwolty, lecz ampery dają cewce "moc" .
    Weź zdejmij gałkę, chwyć oś zaworu kombinerkami, dociśnij do oporu, przekręć, zapal gaz, odczekaj parę sekund, puść oś. Będziemy wiedzieć, czy to zawór, czy to termopara. Nie musisz na początku "pruć" kuchenki.
    Zresztą temat wałkowany dziesiątki razy :/

0
  • #11 10 Gru 2013 22:37
    adobry
    Poziom 9  

Naprawa zakończona, po zdjęciu płyty gł. obejrzałem wyłącznik do iskry, był zabrudzony i zacięty, tak że można było docisnąć zaworu do końca. Dobrze że nie naciskałem na siłę bo by się prowadzenie plastikowe urwało. Wystarczyła woda kranowa i pędzel. Osuszenie, przesmarowanie i gotowe. Całość zajęła 1 godzinę. Jeszcze uwaga, sprzęt z przed 10 lat Mastercooka i ten dzisiejszy to jakościowa i solidnościowa przepaść, na korzyść tamtych konstruktorów. Ta pewnie nie doczeka 10 lat :|

0