Witam.Posiadam okap kominowy o symbolu SY-3388A-E3-C-600 firmy COOKE&LEWIS. Okap ten ma dużą wydajność: 700 m3/h i zarazem bardzo dużą głośność: 68 dBA.Wydajność mi oczywiście nie przeszkadza ale głośność już tak. Pomyślałem sobie,że gdyby mu zmniejszyć obroty mniej więcej o połowę to głośność również by nieco spadła. Nie wiem jednak jak się za to zabrać. Czy np prosty ściemniacz z allegro się nada? A może wystarczy wlutować gdzieś opornik?