Witam,
poszukuję schematu do spawarki OZAS FALTIG 200DC i/lub porady(posiadam manual PL ale nie ma w nim szczegółowego schematu płyt).
Problem jest taki, że pali mi się ciągle jedna z diód na płycie mocy równoległa z dwoma rezystorami bocznikującymi 73ohm. Mogę podstawić troszkę większą ale wolałbym znalźć przyczynę problemu. Proszę o pomoc bo spawarka według mnie jest warta zachodu...
A i paliło mi mosfety, czy mogło być tak że przypadkiem zostawiłem jeden uszkodzony a miał zwarcie na złączu S-D i wypalilo jeszcze kilka? Dostałem ją za darmo uszkodzoną z spalonymi tranzyskorami i informacją, że ciągle padała ta dioda. Podmieniłem nowe, załączyłem na sek. i jeden strzelił. Odłączyłem przewody od płyty sterujacej bramkami i strzelił kolejny. Po kolejnej próbie i i nie udanym teście wyciąłem uszkodzone i spawarka ruszyła(tranz. jest 8 szt.). Niecała elektroda wyspawana i padła dioda. Człowiek uczy się na błędach i już wiem, że powinienem uruchamiać ją ostrożniej, tym bardziej, że skończyły mi się zapasy tych tranzystorków a przed zakupem kolejnych na wolumenie wolałbym znaleźć przyczyny tych awarii.
Ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł?
poszukuję schematu do spawarki OZAS FALTIG 200DC i/lub porady(posiadam manual PL ale nie ma w nim szczegółowego schematu płyt).
Problem jest taki, że pali mi się ciągle jedna z diód na płycie mocy równoległa z dwoma rezystorami bocznikującymi 73ohm. Mogę podstawić troszkę większą ale wolałbym znalźć przyczynę problemu. Proszę o pomoc bo spawarka według mnie jest warta zachodu...
A i paliło mi mosfety, czy mogło być tak że przypadkiem zostawiłem jeden uszkodzony a miał zwarcie na złączu S-D i wypalilo jeszcze kilka? Dostałem ją za darmo uszkodzoną z spalonymi tranzyskorami i informacją, że ciągle padała ta dioda. Podmieniłem nowe, załączyłem na sek. i jeden strzelił. Odłączyłem przewody od płyty sterujacej bramkami i strzelił kolejny. Po kolejnej próbie i i nie udanym teście wyciąłem uszkodzone i spawarka ruszyła(tranz. jest 8 szt.). Niecała elektroda wyspawana i padła dioda. Człowiek uczy się na błędach i już wiem, że powinienem uruchamiać ją ostrożniej, tym bardziej, że skończyły mi się zapasy tych tranzystorków a przed zakupem kolejnych na wolumenie wolałbym znaleźć przyczyny tych awarii.
Ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł?