Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark T654dn - Brudzi wydruk po wymianie tonera

28 Gru 2013 18:35 1995 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Drukarka drukowala pieknie na oryginalnym tonerze. Gdy zaczal sie konczyc toner kupilem zregenerowany (caly kartridz czyli z bebnem, chipem i tonerem). Niestety po zainstalowaniu nowego kartridza drukarka zaczela brudzic wydruki (na calej dlugosci szary nalot i od czasu do czasu czarne plamy). Kiedy wlozylem stary kartridz (oryginalny) pare pierwszych stron bylo brudnych a potem juz wszystko ladnie drukowalo - czyli wina nowego kartridza.

Kartridz odeslalem do firmy w ktorej kupilem i dostalem drugi w zamian. Niestety z drugim kartridzem z tej firmy byl ten sam problem. Brudzilo na calej stronie. Odeslalem kartridz do firmy i odzyskalem pieniadze. Kupilem nowy kartridz w zupelnie innej firmie (i kraju). Niestety ten sam problem. Strony za kazdym razem wygladaja coraz gorzej. Teraz nawet jesli wloze stary oryginalny kartridz dalej brudzi. (wydruk jest caly brudny z jednej strony i okolo 4cm gorna czesc tylu)

Probowalem przedmuchac i przeczyscic walki niestety bez rezultatow.

Wydaje mi sie ze pierwsze dwa kartridze (z pierwszej firmy) byly nieszczelne (zle zalozona listwa czyszczaca?) i zabrudzily wnetrze drukarki i walki przez co teraz kazdy kolejny toner bedzie brudzil.

Zastanawiam sie czy zamowinie nowych walkow (bez fusera) pomoze?

W drodze tez jest oryginalny toner Lexmarka wiec po nowym roku bede mogl na nim sprawdzic jak dziala (przynajmniej bedzie mozna wykluczyc problemy z kartridzami).

Lexmark T654dn - Brudzi wydruk po wymianie tonera Lexmark T654dn - Brudzi wydruk po wymianie tonera Lexmark T654dn - Brudzi wydruk po wymianie tonera Lexmark T654dn - Brudzi wydruk po wymianie tonera Lexmark T654dn - Brudzi wydruk po wymianie tonera

Lexmark T654dn - Brudzi wydruk po wymianie tonera
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Na własnej skórze przekonałem się jak trudno dobrać odpowiedni proszek do regeneracji tych Lexmarków.
    Kilka proszków,różnych producentów dostępnych na polskim rynku,powodowały brudzenia wydruków.Jedynie dedykowany do IBM(czyli pochodną Lexmarka) pracował czysto,lecz nie dawał pożądanego zaczernienia.

Temat odpuściłem,z racji problemów,poniesionych kosztów,straconego czasu i irytacji klienta który oczekiwał że będzie drukował za 2/5 ceny oryginału.
    Od tej pory tylko oryginał i zero problemów.

Do fusera nic nie zamawiaj bo to nie jest przyczyna problemów.
    Ta tkwi jedynie w nieodpowiednim tonerze.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Potwierdzam, bardzo trudno dobrać toner alternatywny do lexmarka. Tak na teraz to możesz spróbować przeczyścić wałki transferowe, bo na nich odłożył się kiepski toner.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za odpowiedzi.

W takim razie poczekam az przyjda nowe walki (i tak przyda sie je wymienic) i oryginalny toner. Przeczyszcze i przedmucham drukarke zeby usunac pozostalosci zlego toneru i zobaczymy czy to rozwiaze problem (mam nadzieje, ze tak).

Narazie dam sobie spokoj z alternatywnym toner i zostane przy oryginalach. Dam znac czy wszystko bedzie dobrze.

Chociaz kupilem ta drukarke wlasnie z mysla o uzupelnianiu jej samemu (a idealnie pasowala mi do moich potrzeb - szybka (55ppm), mala, tania zasypka i alternatywne kartridze (niestety kiedy szuaklem nie natrafilem na informacje o tym, ze tak ciezko dobrac zasypke do Lexmarkow) i mogaca spokojnie obsluzyc moje miesieczne obciazenie (5000 stron) - czy ktos moze zna jakas alternatywe dla tej drukarki? Cos co by mozna bylo zasypac w miare tanio?

Moze ktos zna i wie gdzie kupic jakas sprawdzona zasypke?
  • Poziom 9  
    Witam,

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi.
    Faktycznie problem lezal w nieodpowiedniej zasypce w kartridzu.
    Na oryginalnym dziala bez najmniejszych problemow i wszystko ladnie drukuje.

W takim wypadku bede musial zostac przy oryginalach.