Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark T430 - Podwójny wydruk na kartce.

qcek 26 Oct 2012 12:03 2280 6
 • #1
  qcek
  Level 9  
  Witam serdecznie.
  Ostatnio zaczął kończyć mi się toner w mojej drukarce więc stwierdziłem, że zakupię proszek i chip i sobie go zregeneruję. Jako laik zabrałem się odrazu do roboty i powoli zacząłem rozbierać toner (12A8644). Znalazłem korek, dosypałem proszku, przykręciłem chip i... efekt jest taki, że drukuje mi na górze normalnie (jakieś 20% góry kartki), a na dole podwójnie (podwójnie blado). W załączniku daję zdjęcie.
  Jeżeli ktoś ma pomysł, sugestię dot. rozwiązania problemu to bardzo proszę.
  Lexmark T430 - Podwójny wydruk na kartce.
 • #2
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Wymieniłbym jeszcze Elektrodę PCR ale to może być też wina jakości toneru .
 • #3
  Spec_Druk
  Level 17  
  Po pierwsze... nigdy nie dosypuje się proszku. Jeśli dwa tonery się przemieszają to dzieją się różne cuda. Zacząłbym najpierw od pełnej regeneracji kasety. Wywal cały proch i zasyp drugim, nowym.
  PCR-ka jest w drukarce i jest ona w Lexmarkach średnio przeznaczona na 200 tys. stron. Jaki przebieg ma drukarka? Jeśli mniejszy niż 200 tys. to wystarczy ją przeczyścić ręcznikiem nawilżonym wodą a później na sucho
 • #4
  qcek
  Level 9  
  Drukarka w zasadzie drukowała idealnie do momentu dosypania proszku. Prawdę mówiąc dosypałem bo po zalogowaniu pokazywała zerowy stan pojemności tonera. Ogólnie wydrukowała już 84388 stron. Możliwe, że niepotrzebnie dosypałem do starego nowy proszek. Nie ukrywam, że wsypując proszek trochę nabrudziłem i mogłem go wsypać nie tylko do dziurki :). Dosypałem całe 200g (nie wiem ile było przed dosypaniem. Toner był oryginalny, zaplombowany żółtą nakleją więc nikt go wcześniej nie ruszał.

  PS. gdzie szukać te PCR w tym modelu tonera??
 • #6
  Sir Charles
  Level 27  
  Nie jest to wina PCR.Za duża odległość powtarzanego wydruku.Piec nie wgrzewa tego proszku w papier.
  Jak wyżej,wykonaj dokładne czyszczenie starego kartridża,nabądź proszek dobrej jakości i ciesz się drukarką.
  Pozdrawiam
 • #7
  qcek
  Level 9  
  Właśnie zmieniłem jakość wydruku na 5 (na połowę skali) i nie jest tak źle. Nie widać odbić. Chyba zostawię tak jak jest :) Dzięki za pomoc. :)