Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra+ a multiroom na 4 TV - dobór potrzebnego sprzętu do 1,5tys zł

ms_2000 07 Sty 2014 11:06 3471 12
  • #1 07 Sty 2014 11:06
    ms_2000
    Poziom 7  

Witam
    Przeszukałem już wiele portali oraz forum i nadal nie znalazłem tam informacji o tym, czego poszukuje. Chodzi mi o zrobienie w domu własnego multiroomu. Na dana chwilę mam dekoder sagemcom 83 (wiem już ze nie zadziała z żadnym spliterem, chyba ze się mylę) z karta cyfry+. Chce przedłużyć u nich umowę pozostawiając kartę c+ by było możliwe utworzenie własnego multiroom. Łączna liczba tv to na dana chwile 3 ale za jakiś niedługi czas pewnie i 4 tv dojdzie ( nie jest również wykluczone, że za kilka lat nie będzie potrzeby 5-ty tv). Wszystko znajduje w tym samym domu na jednym piętrze. Odległość miedzy najdalszymi punktami to ok 10-12m w tym kilka ścian z porothermu ok 20 cm grubości. Nie ma żadnych przeciwwskazań do zrobienia sieci poprzez Wifi. W jednym ze sklepów podpowiedziano mi o clone+ bezprzewodowym, ale opinie są różne o jakości i zasięgu działania. Gdzieś indziej proponowano mi zakupienie tunera Ferguson z opcja multiroom i powiedziano ze działa do 4 tv a w necie informacje są sprzeczne. Ferguson nie podaje takich informacji (albo nie mogę znaleźć). Chciałbym, aby instalacja i dekodery były jak najmniej awaryjne i proste w obsłudze. Dodam, iż w każdym pokoju mam kabel antenowy. I jeśli to możliwe, ale nie obowiązkowe żeby jeden dekoder miał podwójną głowice. Dziękuje za pomoc.

0 12
  • #2 07 Sty 2014 11:34
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Dekodery na systemie Linux, obecnie budowanie instalacji w oparciu o splitery to dość ryzykowna inwestycja...

Jaki budżet?

0
  • #3 07 Sty 2014 11:50
    ms_2000
    Poziom 7  

Budżet możliwie jak najniższy :) ale tak na poważnie to chciałbym się w 1500 zł zmieścić. Tylko jak to analizuje to nc+ dolicza 10 zł miesięcznie za dodatkowy dekodery, więc rocznie to 120 zł x 3 to 360. Instalacja będzie zwracać się latami więc opcja dekodera fergusona z ich opcja multiroom wydawała mi się najrozsądniejsza. Chcę porady bo gdy przejdę do nc+ nie będzie już odwrotu i żaden spliter wtedy nie pomoże.

0
  • #4 07 Sty 2014 12:03
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Tak czy inaczej przejdziesz do NC+, albo z kartą Cyfry albo na sprzęcie ADB.
    Jakie dekodery: HD czy SD?

0
  • #5 07 Sty 2014 12:12
    ms_2000
    Poziom 7  

Zdecydowanie HD a o migracji do nc+ wiem tylko właśnie nie wiem czy zostać przy karcie cyfry czy przejść na opcje nc+ z mediabox

0
  • #6 07 Sty 2014 13:17
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Moment.

Piszesz:
    "..Instalacja będzie zwracać się latami więc opcja dekodera fergusona z ich opcja multiroom wydawała mi się najrozsądniejsza..."

W ogóle nie ma takiej opcji: bierzesz cały sprzęt od operatora albo tylko kartę po byłej Cyfrze+ a resztę sam ogarniasz: dekodery + spliter bądź same dekodery z odpowiednim oprogramowaniem.

0
  • #7 07 Sty 2014 13:43
    ms_2000
    Poziom 7  

Źle się wyraziłem: Chodzi o multiroom, jaki oferują dekodery Ferguson, np. model Ariva 252 combo, nie chodzi o Multiroom NC+.

0
  • #8 07 Sty 2014 17:56
    cymex
    Poziom 11  

Tak jak kolega wyżej napisał bierz dekodery na linux`ie (Enigma2 - w skrócie E2). Zostaw sobie przy przejściu do NC+ starą kartę C+, czyli tą co masz obecnie. Co do tunerów, to możesz wziąć, np. Miraclebox Premium, Xpeed LX2, seria Vu+ jako serwer. A jako klient możesz kupić używane NBOX przerobione na oprogramowanie z E2 i będziesz na 100% zadowolony.

0
  • #9 07 Sty 2014 19:09
    ms_2000
    Poziom 7  

Ale jak te tunery połączyć? Spliterem? Jeśli tak to jakim? A same te dekodery są drogie bo większość powyżej 1000 zł. O samym linuxie słyszałem że jeśli się nie ma pojęcia, a ja nie mam, to nie warto bo można sobie tylko problemów narobić.

0
  • #10 07 Sty 2014 21:33
    mihal2002
    Poziom 43  

Kolego korzystam z RF Linka 100 i na teraz 3 kart. Dekodery to Arivy. Żadnych problemów. Twój wybór. Możesz nabyć używane NBOX-y i za miesiąc kosz bo padł. Masz kolejny wydatek. Dekodery na linuxsie to wydatek i twój budżet jest skromny. Kwestia zastanowienia.

0
  • #11 08 Sty 2014 12:01
    cymex
    Poziom 11  

ms_2000 napisał:
    Ale jak te tunery połączyć? .

A masz router albo switch w domu?? Wszystkie obecnie tunery posiadają kartę LAN, do której podpinasz kable lub dokupujesz kartę WIFI i łączysz się bezprzewodowo. Konfiguracja jest banalnie prosta !! Jak coś to pytaj na priv. Arive miałem okazję przetestować, ale...Ariva to jak Skoda Fabia. Ja tam wolę Mercedesa (czytaj tunery z linux`em) :)

0
  • #12 08 Sty 2014 12:10
    simhak
    Moderator - SAT

Ponad to na dekoderach z Linuxem możesz uruchomić wiele ciekawych pluginów, np IPTV Player - poczytaj o nim bo warto...

0
  • #13 30 Sty 2014 11:49
    tyht
    Poziom 11  

Witam.Od bardzo dawna mam CardSpliter przewodowy(nie wiem czy masz taką możliwość).Działają na nim GM-y 990(2szt.)V+ Uno,DM 800Se clon,Spliter i karty są tanie,dekodery GM 990 są też ok.innych z linuxem nie miałem.Pozdrawiam.

0