logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.
REKLAMA
  • #1 1355988
    MiL999
    Poziom 26  
    Gdy probuje podlaczyc sie do jakiegos serwera, wyskakuje informacja ze nie mozna sie podlaczyc bo serwer wyglada na pelny. Podlacza mi sie tylko do jakichs malych serwerow.
    Odbezpieczylem porty 4662 i 4672 w firewallu windowsowym (mam WinXP) ale nadal nie moze sie podlaczyc.
  • REKLAMA
  • #2 1356055
    childmaker
    Poziom 35  
    A z jakim IP to robisz? Jeśli z niskim to czasem tak bywa.
  • REKLAMA
  • #3 1356057
    arnoldk_20
    Poziom 35  
    W jakiej sieci jesteś (wewnętrznej zewnętrznej) jaki masz ID (low high), jaka wersja emule.

    Jeżeli masz zewnetrzne IP to niema znaczenia do jakiego serwera jesteś podłączony.
    Jeżeli jesteś w sieci wewnętrznej (gdzie jest wielu użytkowników emule) i masz Low ID to najlepiej łączyć się do mniejszych serwerów (albo niech każdy użytkownik łączy się do innego).
    Kiedy z danej sieci wielu użytkowników łaczy się z jednym serwerem to serwery wpisują ip sieci na czarną listę i dają bany i wtedy najlepiej poszukać innego serwera (mniejszego)
    Kiedy pobiera lub wyszukuje się pliki z sieci emule to program przeszukuje wiele serwerów nie tylko ten do którego jest się połączonym
  • REKLAMA
  • #4 1356089
    paweliw
    Spec od komputerów
    Jeżeli masz LowId (czyli nie masz zewnętrznego IP) to mogą się zdarzać problemy z podłączaniem do "większych" serwerów.
    Większe serwery mają limit użytkowników z LowId (np. Razorback 2 ma tylko ok. 10 % dla LowId).
    Ja również mam LowId ale nie mam większych problemów z podłączaniem do Razorback 2, Donkey Serwer 1, 2, 3 itp. gdyż łączę się nie na standardowym porcie 4662 a na 4444 (lub 6666, 10101) i mam wyłączone UDP.
    Radzę spróbować, o innych ustawieniach eMule poczytasz tutaj (wymaga bezpłatnej rejestracji) http://forum.osloskop.net/index.php?showtopic=13057 i http://forum.osloskop.net/index.php?showtopic=3005

    arnoldk_20 :arrow:
    Niestety na mniejszych serwerach jest znacznie mniej źródeł niż na dużych mimo, że w praktyce powinno być tak jak napisałeś.
    Czasem rzeczywiście trzeba się "przesiąść" na "mały" serwer (jesteś na BlackList), przeczekać kilka godzin i ponownie próbować podłączenia do większych serwerów.
  • #5 1356369
    jannaszek
    Poziom 39  
    radziłem to już kiedyś ,mianowicie w zakładce serwer-nacisnij >list< i w notatniku wklej ta linijkę:
    http//:www.gruk.org/serwer.met.gz
    nie wiem na co to działa, ale działa
  • REKLAMA
  • #6 1356456
    paweliw
    Spec od komputerów
    jannaszek napisał:
    radziłem to już kiedyś ,mianowicie w zakładce serwer-nacisnij >list< i w notatniku wklej ta linijkę:
    http//:www.gruk.org/serwer.met.gz
    nie wiem na co to działa, ale działa

    To tylko aktualna lista serwerów potrzebna w przypadku gdy ktoś nieopatrznie usunie listę serwerów ze swojego mułka.
    Wpisanie tego adresu w List (Ustawienia->Serwer z jednoczesnym zaznaczeniem opcji Aktualizuj listę serwerów podczas uruchamiania) spowoduje, że eMule za każdym uruchomieniem będzie aktualizował listę serwerów. Pytanie tylko po co za każdym razem ?
    Lepszym rozwiązaniem jest zaznaczenie dwóch następnych opcji (Aktualizuj listę serwerów przy podłączeniu i Aktualizuj listę serwerów przy podłączeniu klienta lub tylko tej pierwszej). Jest dużo szybsze ale ma pewną wadę, po dłuższym czasie lista serwerów wzrasta do kilkuset ...
    Nie powoduje to żadnego spowolnienia działania programu ale mnie np. denerwuje (nie lubię mieć na liście serwerów z poniżej 500.000 plikami).
    Inne listy aktualnych serwerów są np. tutaj: http://ed2k.2x4u.de/index.html i tutaj: http://www.server-met.de/
  • #7 1357572
    MiL999
    Poziom 26  
    Z Netem lacze sie przez neostrade. Odbezpieczylem porty 4662 i 4672 w firewallu i mam teraz HighID, ale nie moge sie podlaczyc do Razorback2. Moge tylko do kilku mniejszych.
    Teraz pojawil sie drugi problem. Po polaczeniu z serwerem nie dziala wyszukiwanie. Po wpisaniu tego czego szukam i wcisnieciu START, wyszukiwanie wylacza sie po sekundzie a lista jest pusta. Co sie znow stalo?
  • #8 1357667
    childmaker
    Poziom 35  
    Ustaw priorytet razorback na wysoki a inne na niski
REKLAMA