Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce Fx 5200: radiator przyklejony do chipsetu

29 Mar 2005 12:33 1955 9
  • Poziom 17  
    Witam.
    MaM takie pytanie. Kupiłem, dość dawno, kartę graficzną MSI GeForce FX5200 i zastanowił mnie brak wiatraczka na radiaterze. Ale w czym problem. Chciałep kupic sobie cooler na giełdzie, ale okazało się że radiator jest przyklejony do chipsetu. Czytałe gdzieś że można go oderwać ale boję używac siły. Jak to zrobić żeby nie urwać też chipsetu???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Kup zyletke w sklepie i delikatnie podetnij w okiolo a pozniej oderwiej nie powinno byc problemu.

Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Włuż karte w torebkę antystatyczną , szczelnie zaklej i włuż do zamrażarki. Potrzymaj w niej kilkanaście godzin. Klej w niskich temperaturach traci właściwosci. Radiator możesz podważyć np. nożem. Resztki kleju można wyczyścić spirytusem. Ja tak zrobiłem i karcie nic sie nie stało.
  • Poziom 27  
    Nie ryzykuj z zamrażalnikiem.
  • Poziom 22  
    a czasem nie jest prosciej odkrecic wentylator z tego kupionego i przykrecic go do tego przyklejonego na karcie? ?????
  • Poziom 17  
    Z montowanoem wentylator do radiatura już kombinowałem i działa, ale musziałem go przykleić bo rozstaw żeberek wynosi prawie pół centymetra, a klejenie jest dość liche ze wzgędu na małą powierzchnię (żeberko ma 1mm grubości). Radiator chciałbym odkleić bo myślę troche o overlickingu karty i zamontowaniu jakiegoś lepszego systemu chłodzenia. W sytuacji gdy nie będę mógł zdjąć firmowego radiatura nic nie zamontuję.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    nozyk tapicerski i spróbój delikatnie podwazyc. jezeli nie pójdzie to zagrzac karte dosc dobrze (tylko nie przesadz) i tak samo nozyk. jelini nadal nie pojdzie to tak jak radzil kolega. do zamrazarki wtedy juz musi pójsc. przeciez nie jest on przyspawany :)
  • Poziom 17  
    Chiba pokombinuję ze scyzorykiem, bo nie mam wyczucia jeszcze i mogę niechcący przypalic kartę. Dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Zamiast odrywać i przyklejać ponownie jakimś klejem,zamontuj wentylator obok żeby dmuchał na kartę a radiator zostaw.Lepiej na tym wyjdziesz bo klej może się oderwać z większym radiatorem i wentylatorem.Mam tą samą kartę i ten radiator jest bardzo duży,tylko go chłodzić.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Udało mi się oderwać radiator siłą, tzn. obracając delikatnie w prawo i w lewo. Resztki kleju zmyłem zmywaczem do paznokci, uważając by nie pomazać płytki drukowanej (nie wiem jak to tworzywo reaguje na aceton). Założyłem cooler firmy pentagram Freezone XC-80 AlCu, gdyż jest on przktycznie bezgłośny. Dziękuję za porady.