Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer, nawilżacz AH 1500 - brak mgiełki

PzGeneral 18 Jan 2014 14:53 2346 4
    PzGeneral
    Level 8  
    Witam,

Problem odnosi się do urządzenia jak w temacie. Otóż nawilżacz zaczął dawać co raz to mniej mgiełki, aż przestał całkowicie. Wymieniłem generator ultradźwiękowy na nowy i nic. Potem dodatkowo wstawiłem nową płytkę PCB. W tej chwili mgiełka pojawia się, ale jest ledwie widoczna. Bardzo bym prosił o jakieś sugestie odnośnie tego modelu.
    sigwa18
    Level 40  
    Była używana woda destylowana czy normalna?
    PzGeneral
    Level 8  
    Ciężko jest mi powiedzieć, ponieważ sprzęt został oddany do naprawy przez klienta serwisu, ale podejrzewam, że używano zwykłej wody z kranu. Z innymi modelami nawilżaczy tego producenta nigdy nie miałem problemów, aby uruchomić urządzenie, a ten jest wyjątkowo wredny. Tak czy inaczej po wymianie tych dwóch części jest nadal bez zmian, tak więc co jeszcze można by poradzić? Z góry dziękuje za pomoc.
    sigwa18
    Level 40  
    O wodę pytam ze względu na kamień. A sprawdzałeś czy częstotliwość z generatora jest odpowiednia.
    PzGeneral
    Level 8  
    Kamień z góry można wykluczyć, ponieważ zamontowałem całkiem nowy generator razem z przetwornikiem piezo. Mało tego, podstawiłem drugi generator ( również nówka sztuka zafoliowana od producenta i nadal są takie same objawy. Nie wiem, może to wina czujnika wilgotności?