Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka do zabudowy Electrolux ENN 2401 AOW (ew. Gorenje)

26 Sty 2014 19:02 2703 8
  • Poziom 12  
    Witam,
    mam pytanie dot. tytułowej lodówki.

1. Pytanie może i dziwne, ale dla mnie to bardzo istotne. Otóż czy w tej lodówce po zamknięciu drzwi można je ponownie od razu bez problemu otworzyć?
    Czytałem, że w podobnym modelu tego producenta, ale wolnostojącym (chyba EN2900) zastosowano dziwny system, że drzwi po zamknięciu nie dają się normalnie otworzyć - zasysają się i dopiero po ok. minucie można znowu bezproblemowo je otworzyć. Dla mnie coś takiego niestety dyskwalifikuje sprzęt - nie będę się z nim szarpał!

2. Zastanawiam się jeszcze nad Gorenje RKI 4151AW - czy Gorenje jest lepszym producentem lodówek niż Electrolux? Same lodówki funkcjonalnością są dosyć zblizone (patrząc na zdjęcia), wymiarami również. Electrolux jest tylko cichszy (przynajmniej na papierze)...

Innych lodówek w cenie do 1200 zł do zabudowy i o wysokości 144cm chyba nie znajdę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    uszczelnia się tylko. Nie ma mowy o "szarpaniu się". Elektrolux to porządny sprzęt.

Moderowany przez movzx:

Link do strony niezwiązanej z tematem usuwam. Tym razem "tylko" ostrzeżenie.
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

• Poziom 12  
    Co to znaczy "uszczelnia się"? Czy to znaczy, że nie można otworzyć normalnie drzwi po ich zamknięciu?
    Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi i jak to jest z tytułową lodówką?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Mam electroluxa ERB 34233X.
    Jest dokładnie jak kolega wcześniej napisał.
    Nie, że się nie da. Jest trudno. Trzeba mocno szarpnąć. Robiąc kanapki pilnuję się, żeby wyjąć wszystko co trzeba od razu, bo inaczej trzeba walczyć.
    Po chwili (minuta, kilka minut) otwiera się łatwo i delikatnie.
  • Poziom 12  
    No właśnie, co prawda masz model wolnostojący, ale obawiam się, że podobnie będzie w tym do zabudowy. Szarpnę i wyrwę uchwyt.

Wyczytałem, że po otwarciu drzwi do środka wpada ciepłe powietrze, które lodówka musi schłodzić. Ze względu na zmianę temperatury zmienia się wewnątrz ciśnienie i ponoć dlatego drzwi trudno otworzyć. Az do czasu wyrównania ciśnienia.
    No cóż, zastanowię się jeszcze, ale póki co jestem chyba bardziej przekonany do Gorenje - na papierze głośniejsza (39db), ale w lodówkach tej marki nie ma chyba takich cyrków z drzwiami...

Proszę jeszcze o opinie osoby, które mają modele electroluxa, ale do zabudowy? Czy jest podobnie z tym zasysaniem drzwi?

Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    To nie są cyrki, to fizyka na poziomie szkoły średniej (prawa gazowe).
    Wraz z obniżeniem temperatury powietrza następuje spadek ciśnienia. Po pewnym czasie ciśnienie się wyrównuje, bo przez mikro nieszczelności do lodówki przedostaje się powietrze z zewnątrz (układ dąży do stanu równowagi).
    Ponieważ uszczelki drzwi się zużywają, z czasem nieszczelność staje się coraz większa a czas potrzebny na wyrównanie ciśnienia coraz krótszy. W końcu nieszczelność jest na tyle duża, że ponowne otwarcie lodówki nie wymaga większego wysiłku niż pierwsze.
  • Poziom 12  
    Czyli rozumiem z Twojej wypowiedzi, że taki stan rzeczy minie wraz z używaniem lodówki? Tylko czemu o czymś takim ludzie informują tylko w przypadku lodówek elektroluxa, a nie innych marek. Przecież fizyka się nie zmienia...
  • Poziom 12  
    Minie, a co najmniej się zmniejszy. Tyle, że to wcale nie jest dobra sytuacja. Im mniej szczelne będą drzwi, tym wyższe będą rachunki za prąd.
    Może osoby wybierające lodówki innych marek są bardziej rozgarnięte?
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Może osoby wybierające lodówki innych marek są bardziej rozgarnięte?
    Nie wiem do końca o co Ci chodzi w tym zdaniu, nie wnikam. Wezmę prawdopodobnie tego electroluxa, czytałam sporo negatywnych opinii o lodówkach gorenje.
    Pozdrawiam.