Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler C.W.U. - Bojler CWU i śmierdząca woda

Sono2020 29 Sty 2014 20:03 5070 4
  • #1 29 Sty 2014 20:03
    Sono2020
    Poziom 19  

Witam teraz ja mam dziwny problem
    Mianowicie posiadam nie najmłodszy bojler do C.W.U. ELEKTROMET 120l na obiegu C.O. i od poprzedniej zimy czyli gdzieś od kwietnia 2013 był nie używany aż do zeszłego tygodnia ale był zalany wodą z wodociągu.
    Nie ukrywam że woda w naszej sieci nie jest pierwszego gatunku ale nie zmienia to faktu że jak go uruchomiłem tydzień temu to woda tak z niego śmierdziała jak z nieczyszczonego akwarium, po prostu nie dało się nawet nic umyć.
    Kolorystycznie woda nie odbiega kolorem od zimnej ale śmierdzi niemożliwie.
    Przepłukałem go już kilka razy w ciągu tygodnia i dalej nie pomogło.
    Czy jest jakaś możliwość aby go wyczyścić czy lepiej wymienić.
    Dodam że ma już kilka latek (chyba około 12tu)
    Rok temu była przebudowa kotłowni i zmienił troszkę miejsce instalacji był rozkręcony przepłukany i został zawieszony odwrotnie (do góry nogami).
    Dodam że nie posiada on żadnej kierunkowości żeby to w czymś przeszkadzało.
    Co z tym fantem zrobić ?
    Dołączam zdjęcie:
    Bojler C.W.U. - Bojler CWU i śmierdząca woda

0 4
  • #2 29 Sty 2014 20:09
    simson51s
    Poziom 10  

Sprawdź stan anody magnezowej Bojler C.W.U. - Bojler CWU i śmierdząca woda

0
  • #3 29 Sty 2014 20:13
    Sono2020
    Poziom 19  

Rozkręcę może jutro i zobaczę bo jak pamiętam z czyszczenia to były na niej wżery ale nie za duże i postanowiono ją zamontować powtórnie.
    A czy od niej by tak śmierdziało ?

0
  • #4 29 Sty 2014 20:18
    tronics
    Poziom 36  

W jaki sposób kolega go "przepłukiwał"? Jeśli po prostu puszczając wodę do wanny czy coś w tym stylu to niestety nic to nie da, najczęściej na dnie osadza się szlam (żelaziany, sole wapnia i magnezu w tym całkiem sprzyjające środowisko do rozwoju bakterii legionelli) - to instalacji idzie woda z góry - w miarę czysta, ale śmierdząca. Jeśli nie ma już szlamu to nadal mogą być jeszcze bakterie. Wygrzanie do 70*C przez cały dzień powinno sprawę rozwiązać.

0
  • #5 29 Sty 2014 23:35
    Sono2020
    Poziom 19  

Wygrzewałem na regulatorze do 65C czyli skokowo dawało nawet 80C przepuściłem przez niego w sumie z 1m3 i nadal po nocy gdy się nie używa wody ciepłej to śmierdzi bardzo !!!
    Zobaczę jak po rozebraniu i ponownym gruntownym przepłukaniu nie pomoże to go wymienię na nowy !

0