Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla Verso 2007 rok - Urwane lusterko

adifire79 30 Sty 2014 15:26 3381 9
  • #1 30 Sty 2014 15:26
    adifire79
    Poziom 9  

Witam. Problem dotyczy zewnętrznego lewego lusterka. Zostało złożone w ręką w kierunku lusterka. W pewnym momencie zostało trącone ręką. Teraz wisi na kablu. Z tego co widac to ułamał się ogranicznik przesuwu. Nie widzę możliwości połączenia całego układu. Może ktoś się z tym spotkał, albo wie jak to naprawic. Mile widziane zdjęcia lub schematy. Pozdrawiam.

1 9
  • #2 30 Sty 2014 16:12
    milejow
    Poziom 42  

Urwane lusterko się wymienia, tam nie ma co naprawiać.

1
  • #3 30 Sty 2014 16:39
    adifire79
    Poziom 9  

Za szkłem lusterka znalazłem metalową jakby tuleję. To chyba ona się wypięła. Teraz muszę tylko zdjąc szkło. Też nie wiem jak. Wie ktoś?

1
  • #4 30 Sty 2014 17:48
    milejow
    Poziom 42  

Ty masz problem z urwanym lusterkiem czy wypadniętym wkładem, określ się jakoś jasno?

0
  • #5 30 Sty 2014 18:28
    adifire79
    Poziom 9  

Jestem właśnie po odpięciu szkła. Wydaje mi się, że nie da się wpiąć tej tulejki w gniazdo to co jest w tej przykręconej do drzwi części. Sprężyna nie daje. Wychodzi rozglądać się za nowym lusterkiem.

0
  • #6 30 Sty 2014 23:06
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli tuleja tylko się wypięła (mało prawdopodobne) to da się ją włożyć ale raczej musisz całość zdemontować z drzwi i zdjąć plastiki (bez dobrego dostępu ciężko Ci będzie pokonać opór sprzężny). Tuleję się wkłada i przekręca, sprzężna dociska obie części do siebie umożliwiając składanie lusterka. Jeśli pękła (tam zbiera się piach i pył z drogi który trzyma wilgoć i powoduje korozję) to niestety wymiana lusterka.

0
  • #7 10 Lut 2014 08:58
    Taura
    Poziom 1  

adifire79,

Udało Ci się złożyć lusterko ?

Od wczoraj mam taki sam problem.
    Przy składaniu lusterko wyskoczyło z mocowania (gniazda uchwytu na drzwiach)
    i wisi sobie elegancko na kablu.

0
  • #8 06 Gru 2014 16:20
    certwal
    Poziom 1  

Witam jak się wypina lusterko (szkło)z obudowy? Udało się całość złożyć bez odkręcania tapicerki drzwi? Pozdrawiam i liczę na szybki odpis

1
  • #9 04 Mar 2015 12:55
    Krzysztofff515
    Poziom 1  

sprawa nie jest taka prosta, przyczyną są wyłamane zaczepy , które należy zregenerować i lusterko będzie działać jak nowe, kosztowało mnie to 150zł, ale nie musiałem kupić używki, ani też nie musiałem lakierować, używka do toyoty verso to ok 400zł , także 200 stóweczki w kieszeni :)

Dodano po 12 [minuty]:

gość regeneruje i naprawia lusterka, prawie do każdych aut, jak macie problem z urwanym lub uszkodzonym lusterkiem mogę dać namiary, , moje działa już przeszło miesiąc i jest ok

pozdrawiam

0
  • #10 04 Mar 2015 13:15
    adifire79
    Poziom 9  

A mnie naprawa lusterka nic nie kosztowała. Fakt. teraz się nie składa, ale jeszcze w swojej karierze nie musiałem go składać. Więc 400 zł w kieszenie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo