logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fujitsu Siemens Amilo Pi2530 - paski na ekranie, działa tylko tryb awaryjny

Grooby1990 09 Lut 2014 19:54 1827 2
REKLAMA
  • #1 13281777
    Grooby1990
    Poziom 11  
    Posty: 27
    Ocena: 5
    Witam. Tak jak w temacie mam problemy z grafiką w Fujitsu/Siemens Amilo Pi2530. Komputer nie wyświetla nic na ekranie. Na podłączonym monitorze wyskakują paski przedstawione poniżej, oraz wywala bluescreen. Jedna dziwna sprawa, że w trybie awaryjnym systemu Windows na monitorze wszystko pięknie gra. W normalnym trybie gdy pojawiają się paski, kursor myszy niezależnie od położenia wyświetla się normalnie. W biosie i przy ładowaniu systemu paski, w windowsie paski, a w trybie awaryjnym nie.
    Oczywiście jestem świadom jak archaiczny jest to sprzęt, oraz że nie warto do niego nic dokładać, ale jestem mega ciekaw co jest z nim nie tak.
    Podaję zdjęcia:
    Załączniki:
    • Fujitsu Siemens Amilo Pi2530 - paski na ekranie, działa tylko tryb awaryjny IMAG0014_BURST001.jpg (1.69 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Fujitsu Siemens Amilo Pi2530 - paski na ekranie, działa tylko tryb awaryjny IMAG0012_BURST002_COVER.jpg (1.1 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Fujitsu Siemens Amilo Pi2530 - paski na ekranie, działa tylko tryb awaryjny IMAG0012_BURST001.jpg (378.35 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Fujitsu Siemens Amilo Pi2530 - paski na ekranie, działa tylko tryb awaryjny IMAG0008_BURST001.jpg (1.57 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 13281981
    młody14
    Poziom 37  
    Posty: 4013
    Pomógł: 319
    Ocena: 230
    UKŁAD procesora graficznego się "odkleił" od płyty głównej.

    Może nie do końca odkleił, a prędzej puściła jedna (lub kilka) kulek BGA łączących UKŁAD grafiki z płytą główną.

    Naprawa to koszt ~300zł, także ten... :)
  • #3 13305332
    marek216
    Poziom 43  
    Posty: 17989
    Pomógł: 1076
    Ocena: 924
    młody14 napisał:
    Rdzeń procesora graficznego się "odkleił" od płyty głównej.

    Może nie do końca odkleił, a prędzej puściła jedna (lub kilka) kulek BGA łączących rdzeń grafiki z płytą główną.


    Ależ bredzisz :!:

    Rdzeń to może się odkleić od układu, a nie od płyty główniej.
    Od płyty może odkleić się układ.

    Reballing układu grafiki powinien rozwiązać problem.
    Wskazana jest wymiana układu - ale to już większe koszty
REKLAMA