Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESF63020X nie startuje

collect5 11 Feb 2014 08:01 4593 4
    collect5
    Level 2  
    Witam
    Mam problem ze zmywarką a mianowicie z jej prawidłowym działaniem. Po załączeniu dowolnego programu słychać dźwięk pompy wyrzutu wody po czym wszystko cichnie i zmywarka nie rusza ze zmywaniem (zapada cisza). Wykonałem parę czynności z podpowiedzi z forum czyli: 1. sprawdziłem elektrozawór wody ( po wymontowaniu podłączony pod prąd działa prawidłowo.) 2. sprawdziłem płaszcz wodny czy nie zatkany ale ok. 3. wszystkie sitka na wężu zasilania wodą czyste. 4. Przejrzałem wszystkie przewody wodne i wszystko jest ok. Coś co mnie zaniepokoiło to to że mimo pracy pompy wyrzutu wody pompa nie ma siły wypompować wody. Dodam że pompę wyrzutu rozbierałem i nic ja nie blokuje wyczyszczona sprawdzona na sucho ( mi się wydaje że słabo się kręci) (pompa wyrzutu wody chyba jest magnetyczna) Administratora proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy posta a was użytkownicy forum o fachową poradę.
    Trull
    Level 28  
    Rozumiem że elektrozawór nie otrzymuje napięcia. Przyczyny mogą być trzy: uszkodzony triak otwierający zasilanie dla elektrozaworu, uszkodzone oprogramowanie (soft) modułu, złamany przewód w wiązce drzwiowej.
    collect5
    Level 2  
    Trull a czy pompa wypustu wody która nie ma siły wypompowywać wody może zakłócać prace zmywarki ?
    collect5
    Level 2  
    Temat jeszcze nie zamknięty; czekam na jakieś sugestie.
    collect5
    Level 2  
    Problem rozwiązany. Pompa wypustu wody była uszkodzona w takim stopniu że nie osiągała pełnych obrotów. Wymieniłem na nową za 35zł i po zamontowaniu i uruchomieniu zmywarka wystartowała co prawda po około 3 minutach ale wydaje mi się że tyle potrzebowała na reset błędów. Temat uważam za zamknięty