Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF63020X nie startuje

collect5 11 Lut 2014 08:01 2643 4
  • #1 11 Lut 2014 08:01
    collect5
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem ze zmywarką a mianowicie z jej prawidłowym działaniem. Po załączeniu dowolnego programu słychać dźwięk pompy wyrzutu wody po czym wszystko cichnie i zmywarka nie rusza ze zmywaniem (zapada cisza). Wykonałem parę czynności z podpowiedzi z forum czyli: 1. sprawdziłem elektrozawór wody ( po wymontowaniu podłączony pod prąd działa prawidłowo.) 2. sprawdziłem płaszcz wodny czy nie zatkany ale ok. 3. wszystkie sitka na wężu zasilania wodą czyste. 4. Przejrzałem wszystkie przewody wodne i wszystko jest ok. Coś co mnie zaniepokoiło to to że mimo pracy pompy wyrzutu wody pompa nie ma siły wypompować wody. Dodam że pompę wyrzutu rozbierałem i nic ja nie blokuje wyczyszczona sprawdzona na sucho ( mi się wydaje że słabo się kręci) (pompa wyrzutu wody chyba jest magnetyczna) Administratora proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy posta a was użytkownicy forum o fachową poradę.

0 4
  • #2 11 Lut 2014 19:25
    Trull
    Poziom 28  

Rozumiem że elektrozawór nie otrzymuje napięcia. Przyczyny mogą być trzy: uszkodzony triak otwierający zasilanie dla elektrozaworu, uszkodzone oprogramowanie (soft) modułu, złamany przewód w wiązce drzwiowej.

1
  • #3 11 Lut 2014 22:08
    collect5
    Poziom 2  

Trull a czy pompa wypustu wody która nie ma siły wypompowywać wody może zakłócać prace zmywarki ?

0
  • #4 20 Lut 2014 09:09
    collect5
    Poziom 2  

Temat jeszcze nie zamknięty; czekam na jakieś sugestie.

0
  • #5 21 Mar 2014 15:08
    collect5
    Poziom 2  

Problem rozwiązany. Pompa wypustu wody była uszkodzona w takim stopniu że nie osiągała pełnych obrotów. Wymieniłem na nową za 35zł i po zamontowaniu i uruchomieniu zmywarka wystartowała co prawda po około 3 minutach ale wydaje mi się że tyle potrzebowała na reset błędów. Temat uważam za zamknięty

0