Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprimatic, Wi¶niowski: - czy pilot 2A433 Keeloq zadziała z modułem PL-ECO ?

17 Lut 2014 21:39 4839 5
  • Poziom 12  
    Witam,

posiadam zestaw Aprimatic Raider 2000 z centralk± RSK24 (specyfikacja) i modułem radiowym PL-ECO (wymienny na UNICO) i pilotem TM4: specyfikacja

Brama garażowa to z kolei Wi¶niowski z napędem Optimum i pilotami: 2A433 433,92MHz Keeloq

Czy istnieje jakakolwiek możliwo¶ć użycia tylko jednego z posiadanych przeze mnie pilotów do otwierania obu bram ?
    Najbardziej odpowiadałaby mi sytuacja zaprogramowania pilota od bramy Wi¶niowski z racji posiadania 2 sztuk.

Fragment opisu procedury programowania:

• Pomocny post
    Poziom 21  
    Kup odbiornik Wi¶niowskiego (u Wi¶niowskigo (Eldrim), lub u Proximy), podepnij pod ręczne sterowanie Aprimatica i zarejestruj piloty Wi¶niowski.

Dodano po 0 [sekundy]:

Kup odbiornik Wi¶niowskiego (u Wi¶niowskigo (Eldrim), lub u Proximy), podepnij pod ręczne sterowanie Aprimatica i zarejestruj piloty Wi¶niowski.
  • Poziom 12  
    O tym nie pomy¶lałem. Dzięki.

Jednak szukaj±c na szybko po necie widzę duże rozbieżno¶ci cenowe za odbiorniki.
    S± jednokanałowe (eL3V5H), dwukanałowe (eLR1Q2), kilka modeli Proximy, BM2K itd... Od 90 do ponad 200zł.

Może mógłby¶ polecić co¶ konkretnego* ?

* bez zbędnych bajerów i niedrogiego
  • Poziom 21  
    Mam dobre do¶wiadczenie z Proxim± (NMx na Wi¶niowski typ1), ale Eldrimowi też nic nie brakuje, no jest przecież dostawc± Wi¶niowskiego.

Wystarczy odbiornik jednokanałowy, ważne żeby nie był to odbiornik tzw. uniwersalny - (analiza stałokodowa), ale odbiornik dedykowany na Wi¶niowskiego - (kod zmienny).

Nawet jeżeli można przez bramę przeskoczyć (bezpieczeństwo bramy wjazdowej nie jest tak ważne jak bramy garażowej), to odbiorniki z kodem stałym czasami szum radiowy interpretuj± jako wła¶ciwy kod i otwieraj± / zamykaj± przypadkowo bramę.
  • Poziom 12  
    No to już prawie wszystko wiem.

Czyli jeżeli wybiorę odbiornik jednokanałowy Proxima NM, to obsłuży on moje piloty Wi¶niowskiego?

A co do poł±czenia z centralk± RSK bramy wjazdowej, mógłby¶ jeszcze rzucić okiem na mój "schemat" (na teraz nie jestem w stanie powiedzieć, czy sterowanie jest mono czy bistabilne, ale z tego, co widzę Proxima obsłuży oba rodzaje).

• Poziom 12  
    Sterownik jak w powyższym po¶cie kupiony i zamontowany jak na schemacie.
    Pilot Wi¶niowski działa identycznie jak oryginał.
    Jeszcze raz dzięki za wskazówki.
    Pozdrawiam.