Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprimatic, Wiśniowski: - czy pilot 2A433 Keeloq zadziała z modułem PL-ECO ?

17 Lut 2014 21:39 5343 5
  • Poziom 12  
    Witam,

posiadam zestaw Aprimatic Raider 2000 z centralką RSK24 (specyfikacja) i modułem radiowym PL-ECO (wymienny na UNICO) i pilotem TM4: specyfikacja

Brama garażowa to z kolei Wiśniowski z napędem Optimum i pilotami: 2A433 433,92MHz Keeloq

Czy istnieje jakakolwiek możliwość użycia tylko jednego z posiadanych przeze mnie pilotów do otwierania obu bram ?
    Najbardziej odpowiadałaby mi sytuacja zaprogramowania pilota od bramy Wiśniowski z racji posiadania 2 sztuk.

Fragment opisu procedury programowania:

• Pomocny post
    Poziom 21  
    Kup odbiornik Wiśniowskiego (u Wiśniowskigo (Eldrim), lub u Proximy), podepnij pod ręczne sterowanie Aprimatica i zarejestruj piloty Wiśniowski.

Dodano po 0 [sekundy]:

Kup odbiornik Wiśniowskiego (u Wiśniowskigo (Eldrim), lub u Proximy), podepnij pod ręczne sterowanie Aprimatica i zarejestruj piloty Wiśniowski.
  • Poziom 12  
    O tym nie pomyślałem. Dzięki.

Jednak szukając na szybko po necie widzę duże rozbieżności cenowe za odbiorniki.
    Są jednokanałowe (eL3V5H), dwukanałowe (eLR1Q2), kilka modeli Proximy, BM2K itd... Od 90 do ponad 200zł.

Może mógłbyś polecić coś konkretnego* ?

* bez zbędnych bajerów i niedrogiego
  • Poziom 21  
    Mam dobre doświadczenie z Proximą (NMx na Wiśniowski typ1), ale Eldrimowi też nic nie brakuje, no jest przecież dostawcą Wiśniowskiego.

Wystarczy odbiornik jednokanałowy, ważne żeby nie był to odbiornik tzw. uniwersalny - (analiza stałokodowa), ale odbiornik dedykowany na Wiśniowskiego - (kod zmienny).

Nawet jeżeli można przez bramę przeskoczyć (bezpieczeństwo bramy wjazdowej nie jest tak ważne jak bramy garażowej), to odbiorniki z kodem stałym czasami szum radiowy interpretują jako właściwy kod i otwierają / zamykają przypadkowo bramę.
  • Poziom 12  
    No to już prawie wszystko wiem.

Czyli jeżeli wybiorę odbiornik jednokanałowy Proxima NM, to obsłuży on moje piloty Wiśniowskiego?

A co do połączenia z centralką RSK bramy wjazdowej, mógłbyś jeszcze rzucić okiem na mój "schemat" (na teraz nie jestem w stanie powiedzieć, czy sterowanie jest mono czy bistabilne, ale z tego, co widzę Proxima obsłuży oba rodzaje).

• Poziom 12  
    Sterownik jak w powyższym poście kupiony i zamontowany jak na schemacie.
    Pilot Wiśniowski działa identycznie jak oryginał.
    Jeszcze raz dzięki za wskazówki.
    Pozdrawiam.