Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować Arduino Uno z Atmel Studio ?

24 Lut 2014 19:50 2283 3
 • Poziom 12  
  Witam

  mam bardzo poważny problem. Nie potrafię skonfigurować Arduino Uno z programem Atmel Studio 6.1. Męczę się z tym już pół dnia, sprawdziłem masę poradników i nadal nic. Zawsze jakieś błędy, albo jeszcze coś i nie da się ;/
  Czy dałby mi ktoś poradnik jak to zrobić krok po kroku ? Chce programować Atmege328P która jest zainstalowana w arduino, ale nie wykrywa go jako programatora ;/ mam tylko do wyboru simulator ;/. Dodam, że chodzi mi o programowanie tego układu w języku C.

  Prosze o pomoc.

  Mam Windows 7 Ultimate 64 bit

  ps. Naprawdę siedzę z tym od popołudnia i nie daje rady, zainstalowałem różne pluginy, ale nie mogę wgrać programu do Arduino.

  #edit
  Użyłem tego poradnika: Link, ale to jest właśnie IDE arduino w Atmel studio, ale to przynajmniej mi działa. Mogę pisać teraz w języku arduino w AS. Jednak chciałbym móc używac C ;/

  ps2. Przepraszam, wybrałem zły dział. Teraz dopiero zauważyłem, że jest poddział ARDUINO. Mógłbym prosić o przeniesienie ?
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Poszukaj w sieci ArduinoUploader i prosto i bezboleśnie wgrasz wszystko do procka.
 • Poziom 12  
  No pobrałem ten mały programik i wykryło mi jak podłączyłem do usb Arduino. Muszę podać ścieżkę do "Hex file to writer". Czyli z napisanego programu w C, muszę najpierw wygenerować plik hex i dopiero wtedy go wrzucić ? Jak taki plik wygenerować w Atmel Studio ?
 • Poziom 33  
  Nie używam AS.
  W innym C plik hex tworzy się automatycznie podczas kompilacji.
  Poszukaj w katalogu projektu. Może jest