Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1,8 benzyna - Trzęsie się samochód przy przyspieszaniu.

05 Mar 2014 07:13 2439 5
 • Poziom 13  
  Chciałbym samodzielnie zlokalizować powód tej usterki. Przy dodawaniu gazu przy prędkości ok 60 km/h szczególnie na 4 i 5 biegu samochód się trzęsie nie przyspiesza płynnie zawsze towarzyszy temu to trzęsienie. Jak zdejmę nogę z gazu bez wyrzucania na luz trzęsienie ustaje jak tylko znowu chcę przyspieszyć trzęsienie powraca. Dopiero przy 100-110 km/h przestaje się odczuwać to trzęsienie. Kombinuje z wymianą półosi ale mam wrażenie jakby to silnik swą nieprawidłową pracą powodował to trzęsienie. Może ktoś już pracował nad podobną usterką.
 • Poziom 26  
  Prawdopodobnie masz uszkodzoną którąś przednią oponę. Miałem tak w dwóch różnych samochodach i w obydwu przypadkach była to wina opony.
 • Poziom 13  
  witam ponownie, to jednak nie wina opon, ani felg. Wymienione wszystkie na nowe przy okazji zmiany na letnie i problem jest nadal. Porobione całe przednie zawieszenie oraz tarcze i klocki.
  Trzęsie samochodem przy przyspieszaniu, jak noga jest na gazie to samochód się trzęsie, charakterystyczne trzęsienie się na boki drążka zmiany biegów.
  Jak zdejmuję nogę z gazu a samochód jest na biegu to trzęsienie ustaje.
  Również gdy wrzucam na luz przy prędkości np. 100 km/h to też trzęsienie ustaje.
  Czytałem że może poduch silnika lub skrzyni ale chciałbym aby ktoś się wypowiedział mający już takie podobne objawy. pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Prawdopodobnie przeguby wewnetrzne czyli całe półosie