Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aprilia - aprilia scarabe dziwne objawy

misio106666 05 Mar 2014 15:05 1905 2
  • #1 05 Mar 2014 15:05
    misio106666
    Poziom 11  

Witam .
    Kilka lat temu udało mi się kupić aprilie scarabeo 50 2t , po kilku latach zaczeła szwankować aż w końcu padła, znikła iskra , więc ją rozebrałem okazało sie że padł czujnik położenia wału , wymieniłem czujnik zanim go dobrze odpaliłem padła cewka więc wymieniłem i cewkę , po tym skuter odpalił i chodził na wolnych obrotach nie wchodził na wysokie , okazało się że ma gdzieś przebicie ponieważ kopie prądem , cała instalacja jest odłączona tak że był podłączony tylko moduł CDI cewka i gaszenie skutera przez stacyjkę pierwsza myśl wadliwa cewka odesłałem ją do wymiany okazało sie ze to było błędne przepuszczenie , odłączyłem zasilanie z cewki pozostawiając tylko masę z modułu i skuter dalej kopał prądem , po odłączeniu masy nie było przebicia , wszystko podłączone według schematu , i tu pytanie do was co o tym sądzicie? ,

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Mar 2014 06:56
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Na początek sprawdź masę silnika (przewód masowy rozrusznika), a następnie masę układu zapłonowego z instalacją (masa modułu, cewki WN).

-1
  • #3 13 Mar 2014 08:51
    misio106666
    Poziom 11  

Dzięki kolego , połączyłem masę cewki z masą rozrusznika i pomogło iskra jest nawet dużo lepsza . ale pojawił sie nie oczekiwanie kolejny problem , jak próbuje go odpalić to jak kopię następuje pojedyncza eksplozja w cylindrze ale nie odpala , zastanawiam sie czy dobrze założyłem zawór membranowy z jednej strony membramy są bardziej elastyczne niż z drugiej te bardziej elastyczne dałem w stronę cylindra czy tak dobrze ?.

-1