Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C - niesprawne 100% hamulce i bolesne "kopanie prądem".

AliN77 14 Mar 2014 21:50 1572 10
  • #1 14 Mar 2014 21:50
    AliN77
    Poziom 2  

Witam, mam mały problem z karoserią samochodu. Jadąc jako kierowca przy wysiadaniu kopie prądem dodam, ze jezeli jade jako pasazer problem nie wystepuje. Dalem kilku osobom sie przejechac niestety kopie tylko mnie. Wiem, ze problem napewno jest zwiazany z siedzeniem bo jezeli siedzenie nakryje mata antyelektrostatyczną problem nie występuje. Problem wydaje sie smieszny ale czasami bolesny i nieprzyjemny ptosze o pomoc. Nie wiem czy ma to jakis zwiazek ale lekko uszkodzone sa hamulce tzn. Klocki nie odskakuja i jest minimalne tarcie.

0 10
  • #2 14 Mar 2014 22:04
    swiercm
    Moderator na urlopie...

AliN77 napisał:
    Nie wiem czy ma to jakis zwiazek ale lekko uszkodzone sa hamulce tzn. Klocki nie odskakuja i jest minimalne tarcie.

Nawet jeśli nie ma, to powinieneś naprawić hamulce. :!:
    Jak możesz jeździć nie sprawnym pojazdem?

Może mieć wpływ, więc je napraw.

0
  • #3 14 Mar 2014 22:24
    AliN77
    Poziom 2  

Jutro jestem umówiony u mechanika. Samochód normalnie hamuje tylko piszczy.

0
  • #4 14 Mar 2014 22:49
    swiercm
    Moderator na urlopie...

AliN77 napisał:
    Jutro jestem umówiony u mechanika

Słusznie. Opowiedz o dolegliwości auta.

Kiedyś przeciw wyładowaniom stosowano uziom w postaci paska z tyłu samochodu. Już tego nie widzę, a może pomóc.

0
  • #5 14 Mar 2014 23:02
    artur527
    Poziom 17  

Moja rada - zmień proszek do prania na inny i powinno Cię przestać kopać. Sprawdzone u wielu osób i pomagało.

0
  • #6 14 Mar 2014 23:05
    swiercm
    Moderator na urlopie...

artur527 napisał:
    Moja rada - zmień proszek do prania na inny i powinno Cię przestać kopać. Sprawdzone u wielu osób i pomagało.

Wykasowałem podobną poradę, z tym, że ja wtedy zaleciłem zastosowanie płynu do płukania antystatycznego i dla tapicerki (siedzenia właściwie) i dla ubrania.

0
  • #7 14 Mar 2014 23:27
    RSP
    Poziom 27  

swiercm napisał:
    AliN77 napisał:
    Jutro jestem umówiony u mechanika

Słusznie. Opowiedz o dolegliwości auta.

Kiedyś przeciw wyładowaniom stosowano uziom w postaci paska z tyłu samochodu. Już tego nie widzę, a może pomóc.

Tylko pasek musi przewodzić prąd, ostatnio wszystkie paski jakie sprawdziłem, były "idealnymi" izolatorami. U siebie tego typu problem rozwiązałem, wieszają pod samochodem stalową linkę dotykającą do podłoża, oczywiście linka musi mieć elektryczny kontakt z karoserią.

0
  • #8 20 Mar 2014 17:51
    AliN77
    Poziom 2  

Zastosowałem spray antyelektrostatyczny ANIA, nałożyłem na tapicerkę i problem ustąpił.

0
  • #10 21 Mar 2014 00:53
    AliN77
    Poziom 2  

swiercm napisał:
    AliN77 napisał:
    Zastosowałem spray antyelektrostatyczny ANIA, nałożyłem na tapicerkę i problem ustąpił.

Hamulce zrobione?

Tak. :)

0