Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa b - Hamuje tylko jedno koło

09 Mar 2017 23:36 1854 7
  • Poziom 3  
    Witam, mam problem w mojej Corsie hamulec zrobił się miękki i zaczął hamować tylko na jedno koło, podczas jazdy po awaryjnym hamowaniu przed sarna, hamulec wpadł bardzo głęboko i zaczęło hamować tylko jedno koło prawe, czuć też jak kierownica sama ściąga w jedna stronę, przed zdarzeniem wszystko było ok...
    Dodam tylko że płyn hamulcowy jest w normie nic nie ubyło
  • Poziom 13  
    Witam. Należy sprawdzić przewody elastyczne zacisków. Jak płynu nie ubyło to prawdopodobnie wzmocnienie przewodu strzeliło i puchnie.
  • Poziom 23  
    Witaj kol. Skoro płynu nie ubywa to mam wrażenie że pompa hamulcowa nie wytrzymała testu, kol wyżej pisze o puchnięciu przewodu, Ok lecz gdyby tak się stało co jest możliwe to raczej nie nagle 3 koła jedno tak.

Ps. w pompie prawdopodobnie padł któryś z uszczelniaczy
  • Poziom 31  
    ALIBABA I napisał:
    Ok lecz gdyby tak się stało co jest możliwe to raczej nie nagle 3 koła jedno tak.
    Jesteś pewien, że wszystkie koła są sterowane niezależnie? Raczej hamują dwa koła po przekątnej czego przecież nie czuć na kierownicy, ew tylny hamulec od wielu lat nie działał jak to w polsce bywa...
  • Poziom 23  
    Witam tak zgadzam się kol sk700, lecz założyciel tematu pisze że hamuje tylko jedno koło no i czy pozostają rolki.? Cytuję,,, jesteś pewien, że wszystkie koła są sterowane niezależnie? Raczej hamują dwa koła po przekątnej czego przecież nie czuć na kierownicy,,, Tak bo gdy pęknie rurka i gdy nie będziesz pompował to auto jeszcze ma hamulce.

Ps. nie zrozumiałeś kol. te koła [hamulce] niezależne to chyba tylko w pojazdach hm,! szczególnego przeznaczenia, napisałeś ,,,Raczej hamują dwa koła po przekątnej,,, to słowo Raczej.
  • Poziom 35  
    Nie podajesz rocznika auta. Znam przypadek z hamulcem w takim samym aucie z tym, że przód prawie nie hamował a tył od razu blokował koła. Okazało się, że pompa hamulcowa była sprawna i rozdzielała oddzielnie hamowanie na koła przednie i łącznie na tylne koła, poprzez korektor siły hamowania. Po dokładnym odpowietrzeniu układu hamulcowego i naprawie korektora (zacinał się) hamulec był już skuteczny.
    Sprawdź przewody hamulcowe, w tym giętkie, czy nie są uszkodzone. Ponadto oceń, czy pompa hamulcowa nie przecieka jak też zaciski i cylinderki w kołach. Czy w aucie działa serwo. Poczytaj na ten temat.
  • Poziom 13  
    Jak to corsa korektor siły hamowania stoi na dębowo tył ledwo co hamuje. Należy obejrzeć hamulce przód
  • Poziom 3  
    Witam panowie, przepraszam za długi okres mojej odpowiedzi, corsa to rok 95, podpowiem tak, mechanik stwierdził że wszystko jest ok, servo, pompa hamulcowa, przewody i cylindry też, polecił zmienić klocki co też uczyniłem, nadal jest taka sama siła hamowania na prawe koło jednak czuć teraz ze lewa też łapie, ale nie tak samo mocno, odpowietrzylem ponownie, dalej bez rezultatu... I co dalej?