Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1.4 MPi Benzyna + Gaz nie jeździ na benzynie, gaz OK

MaciekTkaczyk 21 Mar 2014 19:19 5016 4
SterControl
    MaciekTkaczyk
    Level 10  
    Witam jeżdżę Skodą Fabia 1.4 Mpi instalacja gazowa drugiej genercji , mam taki problem samochód nie pracuje na benzynie- zaraz po zapaleniu na zimnym silniku popracuje może 1 min, potem zachowuje się jakby jej nie przepalał, dławi się itp, po wkręceniu jej na ok. 4 tys obrotów pracuje już normalnie tzn równo się wkręca itp, zachowuje się jakby miała za dużo beznyny i jej nie przepalała choc wyrzuca błąd 16555 o zbyt ubogiej mieszance, ma nowy filtr paliwa, na gazie wszystko ok
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • SterControl
  • SterControl
    juju11
    Level 2  
    Spróbuj dokonać resetu komputera.
    soundmaxxx
    Level 16  
    Miałem ten sam problem, powodem tego była źle ustawiona emulacja sondy lambda.
    Zrób tak:
    1. Ustaw emulację na L:1200ms i H:200ms
    2. Przejedź na tym ustawieniu tyle km ile będzie potrzeba do przywrócenia poprawnej pracy silnika na benzynie.
    3. Jak już będzie tak daleko to napisz mi wiadomość na PM wtedy podam Ci czasy emulacji takie, które nie spowodują rozjechania się map wtrysku benzyny.

PM
    Jeżeli masz sterownik wtryskiwaczy firmy SIEMENS to od razu odradzam pomysły ustawiania emulacji na masę (wielu tutaj na tym forum tak zaleca). W tym sterowniku takie ustawienie będzie powodowało zbieranie błędów, a jak się już ich nazbiera duża ilość to autko w ogóle przestanie jeździć.
    juju11
    Level 2  
    Przyczyną szarpania i pojawiania się tego błędu może być niesprawna pompa paliwa, która wytwarza za niskie ciśnienie. U mnie było podobnie: na gazie ok, a na benzynie szarpanie, dławienie i brak mocy. Po wymianie pompki wszystko wróciło do normy.