Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch wor16151pl/05 - Wymiana łożysk

ttt 02 Kwi 2014 00:44 1140 7
  • #1 02 Kwi 2014 00:44
    ttt
    Poziom 9  

Witam
    Pisałem już w sprawie rzeczonej pralki półtora roku temu w tym temacie. Pojawił się kolejny problem, a ja znów nie mam zamiaru się poddać ;).

Tym razem luzy na łożyskach - pewnie koło 3mm i spory hałas. Łożyska trzeba wymienić, wobec tego zwracam się o pomoc jakie to mają być łożyska. Mogę co prawda kupić na przykład tutaj cały zestaw z blokami łożyskującymi, ale po co skoro mogę kupić w specjalistycznych sklepach łożyska i simmeringi pewnie koło 15zł wszystko.

Wiem, że to nie polecane wymieniać łożyska w relatywnie nowych pralkach, ale mimo wszystko do stracenia wiele nie mam a z zadaniem sobie poradzę.

Proszę tylko o podanie rozmiarów i typów łożysk i ich uszczelniaczy, bo niestety nie mogę znaleźć nigdzie tej informacji...

1 7
  • Pomocny post
    #2 02 Kwi 2014 00:56
    zhudomel
    Specjalista AGD

6203, V-ring VA22

1
  • #3 02 Kwi 2014 01:04
    viiking
    Poziom 25  

Kup w sklepie z częściami AGD zestaw naprawczy

0
  • #4 02 Kwi 2014 08:44
    ttt
    Poziom 9  

zhudomel dziękuję za pomoc
    Pozwolę sobie mieć jeszcze pomocnicze pytanie dla pewności: mocowanie w pralce jest symetryczne i trzeba po prostu 2 komplety łożysko i v-ring?

Kolejna rzecz to kwestia czy one są do wymienienia? Wymianę jakoś ogarnę chyba że producent przygotował na mnie jakieś specjalnie wyszukane pułapki i utrudnienia ;).

viiking, zestaw naprawczy taki jak w linku z pierwszego posta?

0
  • #5 02 Kwi 2014 09:10
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

ttt napisał:
    mocowanie w pralce jest symetryczne i trzeba po prostu 2 komplety łożysko i v-ring?

Tak
    ttt napisał:
    Kolejna rzecz to kwestia czy one są do wymienienia?

dla chcącego nie ma nic trudnego ;)

0
  • #6 02 Kwi 2014 10:36
    viiking
    Poziom 25  

To jest komplet tylko zamiennik a nie oryginał. Miałem na myśli V-ringi, łożyska, ślizgi i oringi bez tej blachy. Są takie w sprzedaży i kosztuje ok 40 PLN

0
  • #7 02 Kwi 2014 11:18
    ttt
    Poziom 9  

dziękuję, zamawiam wobec tego, może uda się zrobić fotorelację ;)

0
  • #8 25 Kwi 2014 10:31
    ttt
    Poziom 9  

Stefciu_B dziękuję za dodanie otuchy a zhudomel za info o typie łożysk :). Powiem szczerze, że wymiana była dużo prostsza niż się spodziewałem.
    Każdy kto choć raz w życiu zmieniał łożyska w czymkolwiek sobie spokojnie poradzi. Koszt części to mniej niż 10zł. Wymieniłem oba v-ringi i jedno łożysko (drugie było ok). Trochę żałuję że łożyska nie kupiłem jakiegoś lepszego, ale jak się zrobią luzy to za pół roku wymienię znów ;). Strasznie pasek jest napięty i wydaje mi się iż to niszczy tak łożyska - zobaczymy.

0