Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Celeron D330J i asus p5gd1-vm zmiana mnożnika

Sław3k 09 Kwi 2005 17:43 1736 8
  • #1 09 Kwi 2005 17:43
    Sław3k
    Poziom 10  

Czy wie ktoś jak zmienic mnożnik i magistrale na podanym procku i plytce? W biosie jest tylko info ze mnoznik jest zablokowany a opcji zmiany fsb brak. Pomocy!!

0 8
  • #3 12 Kwi 2005 19:48
    Sław3k
    Poziom 10  

Przeczytalem wskazana instrukcje ale ona dotyczy plyty p5gd1 a ja mam plyte p5gd1-vm i w moim biosie nie ma takich opcji jak jumperfree settings?!i co teraz?

0
  • #4 21 Kwi 2005 14:35
    Sław3k
    Poziom 10  

przeszukalem bios i znalazlem opcje ratio status zaznaczona jest ona na locked i nie mozna tego zmienic. Ale w instrukcji do plyty sa rysunki na ktorych ta opcja jest odblokowana i pojawia sie nowa do zmieniania wartosci mnoznika. jest jeszcze opcja VID ale nie mam pojecia do czego ona sluzy. jest standardowo ustawiona wartosc 62 ktora mozna zmienic. Moze da sie jednak jakos podkrecic procka na tej plycie?

0
  • #5 21 Kwi 2005 19:22
    Hipo2
    Poziom 15  

Nie zmienisz mnożnika w tym celeronie. Standardowo procki Intela maja zablokowany mnożnik i kręci sie je za pomocą podnoszenia FSB, spotyka sie czasami ale bardzo rzadko wersje Confidental ( wersje inżynierskie) które mają możliwość zmiany mnoznika w małym zakresie nmp 14-18.

0
  • #6 21 Kwi 2005 19:45
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z tego co wiem to jest najbardziej obcięta wersja płyty asusa pod względem biosu. Więcej zabawy miałbyś nawet na Asrocku.

A jeżeli dobrze poszukasz to znajdziesz sposoby na drut-mod w którym można zmieniać fsb i napięcie na celeronach i pentium 4, ale nie pytaj gdzie bo platforma socket 478 to nie moja mocna strona ;)

0
  • #7 23 Kwi 2005 19:28
    Sław3k
    Poziom 10  

Moze sprostuje dla "nietykalnego" ten procek jest na sockecie 775(LGA) a nie 478. A o drut-modzie to ja nie mam zielonego pojecia. Na czym to polega mniej wiecej?

0
  • #8 23 Kwi 2005 20:33
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oh powiem szczerze że socet LGA to dlamnie temat-magia musisz poszukać w googlach coś na temat drut mod na LGA.

A drut mod poleka na łączeniu odpowiednich pinów procesora poprzez wkładanie w podstawke procesora cieńkich drucików w kształcie U

Niestety więcej nie potrafie ci na ten temat powiedzieć

0
  • #9 25 Kwi 2005 20:48
    Hipo2
    Poziom 15  

Drut mod do AMD a nie do Intela

Po prostu musisz sie pogodzić z tym ze masz mobo kiszkowate i nie nadajaće sie do OC, jeśli nie masz regulacji FSB ani Vcore to zapodmnij o kreceniu

0