Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet GCO-22-00

10 Kwi 2005 20:21 6963 11
  • Poziom 21  
    Witam.
    Po rocznym przestoju ( kabel podłączony do sieci 230V), po przekręceniu pokrętła na grzanie zasobnika i dostaniu impulsu z zasobnika zawór trójdrożny przełącza się, pompa cały czas pracuje , po pewnym czasie wyświetla usterkę E1(uszkodzenie w układzie elektronicznym). Piec nie prubuje podać iskry, raz na początku coś próbował ale po chwili wyświetlił E1. Po podłaczeniu do sieci pompa cały czas pracuje. Może ktoś spotkał się z podobną usterką.
  • Poziom 11  
    sprawdź czy prawidłowo podłączony jest przewód fazowy, może jest poprostu odwrócona wtyczka
  • Poziom 21  
    Wtyczkę sprawdzałem, bez rezultatu.
  • Poziom 12  
    Sprawdź ciśnienie w układzie c.o. Musi być 1,2-1,4 Bar... sprawdz czy pompa się kręci (pod nakrętką z przodu).
  • Poziom 21  
    Ciśnienie jest OK, słychać prace pompy. Podejrzewam, że usterka spowodowana jest w układzie elektronicznym, w momencie kiedy powinien zacząć działać iskiernik jest cisza i wyświetla usterke E1
  • Poziom 21  
    Dzięki za instrukcje, ale mój kocił jest trochę nowszy z elektronicznym modułem(tam są opisane do 2000r). Jak ktoś ma to zgóry dzięki. Może mi ktoś wyjaśniczy czy po dostaniu impulsu z regulatora do grzania jakaś inna usterka nie związana z elektroniką może wpłynąć na to że kocioł nie startuje ( nie pojawia się iskra. a pompa pracuje cały czas po włożeniu wtyczki do sieci)
  • Poziom 11  
    również poszukuję instrukcji do takiego pieca
  • Poziom 19  
    choc post stary to moze dla innych moja odpowiedz przydatna bedzie.
    E1 - oznacza brak zaplonu a nie usterka w ukladzie elektronicznym.
    strerownik trzykrotnie podawal iskre, kocioł nie odpalil. / zakrecony zawor gazowy lub brak gazu w sieci. to najczęstsza przyczyna. uzytkownik tego juz nie opisal lecz z postu wynika ze tak wlasnie bylo. (kociol mial przestoj rok czasu) :))
  • Poziom 21  
    radoslav1 napisał:
    choc post stary to moze dla innych moja odpowiedz przydatna bedzie.
    E1 - oznacza brak zaplonu a nie usterka w ukladzie elektronicznym.
    strerownik trzykrotnie podawal iskre, kocioł nie odpalil. / zakrecony zawor gazowy lub brak gazu w sieci. to najczęstsza przyczyna. uzytkownik tego juz nie opisal lecz z postu wynika ze tak wlasnie bylo. (kociol mial przestoj rok czasu) :))

Gaz jest odkręcony, na początku kocioł kilka razy podawał iskrę, po którymś wyłączeniu z sieci 230v teraz nawet nie próbuje podać iskry tylko po czasie wyświetla E1.
  • Poziom 19  
    Witam.

Jeżeli E1 pulsuje musisz spróbowac skasowac wspomniany błąd (reset).
    Jeżeli nie da sie skasowac powyzszego błędu -uszkodzona płyta sterownika (duża).
    Gdy błąd daje się skasować napisz czy słychać otwarcie zespołu gazowego (szum gazu).Gdy zawór gazowy otwiera, natomiast brak jest iskry -świadczy to o uszkodzonym sterowniku kotła (mała płyta). Doswiadczony serwisant łatwo zdiagnozuje usterkę i wymieni uszkodzony element(tańsza opcja).
    W innym przypadku wymieni Ci cały sterownik (znaczne koszty).
    Problemem moze być również kabel łączący zespół gazowy ze sterownikiem(jeżeli jest iskra i brak gazu, sprawdź też poprawność podłączenia do kontaktu-jonizacja).
    Jeżeli nie jesteś z branży naprawę pozostaw doświadczonemu serwisantowi-powinien udzielić Tobie rocznej gwarancji na wykonaną usługę.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Z tego co mi się wydaje to jest płyta sterownika uszkodzona, błędu nie da się skasować tylko odłączenie go kasuje. Może ktoś ma schemat płyty to mógłbym chociaż napięcia zasilania posprawdzać.