Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android audio bluetooth - Czy jest taka aplikacja na androida?

19 Kwi 2014 22:16 3045 3
  • Poziom 12  
    Czy spotkał się ktoś z aplikacją, która pozwala na lokalne połączenie bluetooth dla potrzeb audio (rozmowy) pomiędzy dwoma urządzeniami (smartfonami) na androidzie?

W zasadzie wg mnie można by sobie wyobrazić jeden tylko smartfon z dwoma urządzeniami bezprzewodowymi - do lokalnej komunikacji pomiędzy nimi, ale to raczej będzie ciężej. Albo np. jeden smartfon ze słuchawkami + bezprzewodowy bluetooth.

Zastosowanie: rozmowy podczas jazdy motocyklem, na nartach, na rowerach itd (w niewielkich odległościach). Uprzedzając niektóre ewentualne pytania: wiem, że są sprzętowe specjalizowane rozwiązania pod te zastosowania, ale nie o nie pytam, więc proszę o nich nie pisać.
  • Poziom 22  
    Jest to do zrealizowania ale odległości nie będą duże bo moduły audio bluetooth są słabe może z 20 metrów będzie więcej raczej nie uzyskasz bynajmniej ja nie widziałem lepszych
    co do rozmowy przez telefon tak jak przez krótkofalowke to wymaga to napisania aplikacji na androida np w app inventor 2
  • Moderator Programowanie
    kulamario napisał:
    co do rozmowy przez telefon tak jak przez krótkofalowke

Taka aplikacja już istnieje, co prawda korzysta z połączenia z internetem, ale sprawdza się wyśmienicie : Voxer Walkie-Talkie PTT
  • Poziom 12  
    Z braku laku temat zamykam. Tak sobie pomyślałem, że gdyby taka aplikacja była i sprawnie działała, to nie sprzedawały by się urządzenia do rozmów pomiędzy kierowcą i pasażerem motocyklów - to na pewno. Co innego pomiędzy różnymi motocyklami.