Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audio z PC + niezależny odtwarzacz CD 2.0/2.1

kill8you 20 Kwi 2014 01:38 633 0
    kill8you
    Poziom 8  
    Witajcie,
    od jakiegoś czasu chciałem się przerzucić na sprzęt, który nie będzie potrzebował PC ale żeby można go było podłączyć do PC (nie mnożyć głośników w pokoju) i mieć zadowalającą jakość + stacja CD, bo kolekcja płyt rośnie, a słuchać nie ma na czym.
    Najbardziej bym chciał 2.1, ewentualnie stereo.
    Mój uskładany budżet na Hi-Fi to 1000zł, równolegle kupuję komputer stacjonarny więc jest opcja żeby zamontować dobrą kartę muzyczną, prawdopodobnie będzie to Asus XONAR D1, - jeśli potrzeba... a że się nie znam, więc pytam o poradę.
    1000zł +/-200zł i nic więcej nie mam, ani kolumn ani bazy początkowej. Muzyki i filmów słucham głośno, bo lubię wszystko słyszeć.
    Pokój mam mały 2x4 [m], ale jako student nigdy nie wiem kiedy będę musiał go zmienić.
    Muzyki słucham przeważnie hip-hop, pojawia się też rock i wszystko inne... Przeważnie są to MP3, a płyty nagrywane w polskich studiach, więc szału raczej nie będzie. Z normalnej płyty CD wydobędę wyższą jakość zgrywając ją po prostu na dysk, zapisując w formacie FLAC?

Po przeczytaniu kilku tematów widzę, że budżet 'audiofilski' mam znikomy, ale na hi-end będzie jeszcze czas :)

Zestaw może być używany, może być nowy. Bardzo miło by mi było zobaczyć jakieś linki z ewentualnymi ofertami zestawów, żebym się nie czaił w zakamarkach internetu na jakąś okazję.
    Kusi mnie Yamaha PianoCraft, ale w okolicy 1000zł jest chyba tylko jeden model MCR-332...

Pozdrawiam i liczę na owocną współpracę :)