Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic 1.5 - instalacja gazowa 2 gen

wuPiotrek 22 Apr 2014 17:49 1203 2
    wuPiotrek
    Level 10  
    Witam

Posiadam honde Civic V 1.5 d15b7 z instalacja gazowa II generacji z komputerem bingo s4. Otuz mam ostatnio problem z praca silnika. Pewnego razu zgasł i nie chciał już odpalic. Przy zapłonie gazownik przeciął żółto zielony przewód i od strony wiązki podłączył brązowy przewód ze sterownika gazu który odpowiada chyba za odczyt predkosci wału. (na schemacie oznaczony jako RPM, podlaczyc do czujnika halla/masy cewki) Auto tak działało wszystko było ok ale teraz po remoncie silnika są jakies problemy. Wszystko zostalo zlozone dobrze elektryka podpięta tak jak trzeba.

Złączyłem spowrotem tez przewód z zapłonu jak w orginale i silnik pracuje lecz obrotomierz szwankuje, potrafi zgasnąć lub nie chcieć odpalić. Na tym żółto zielonym kablu od strony zapłonu jest napięcie 12V. Z tego brązowego z centralki natomiast żadne napięcie nie wychodzi. Czyli jak dam napięcie na ten zolto zielony przewod w strone wiązki auto pracuje.

Pytanie teraz, czy centralka powinna tym żółto zielonym przewodem dawać napięcie 12V czy służy on tylko do odczytu obrotów silnika? Czy może mam uszkodzone coś w tym zapłonie i na tym przewodzie (żółty z zielonym paskiem) ktory wychodzi z zapłonu nie powinno być napięcia? Moze ktos ma honde z gazem i mógł by to sprawdzić.
    diablo23248
    Level 28  
    Zacząłbym od sprawdzenia wszystkich połączeń masowych.
    wuPiotrek
    Level 10  
    gaz podpiety jest pod akumulator, komputer ma dobra mase, silnik tak samo. na co jeszcze patrzec?