Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic + Bingo s = check> Sonda?

09 Paź 2006 18:58 2510 8
  • Poziom 10  
    Witam.
    W moim aucie (Honda Civic 1,6 16v 125HP wielopunktowy wtrysk) zamontowałem instalację gazową II generacji (Bingo S4).
    Niestety podczas jazdy (tylko na gazie) z ta samą prędkością (zawsze w trasie) zapala się check ( układ paliwa lub jego obwód).
    Gazownicy nie mogą sobie poradzić z prawidłowym ustawieniem komputera (emulacji sondy).
    Mam uniwersalną sondę- czy może być ona przyczyną błędu?
    W starej sondzie uszkodzeniu uległa grzałka- myślę aby założyć ja na próbę, ale jak obejść grzałkę aby komp nie wywalił od niej błędu?
    Czy z uszkodzoną grzałką spali mi więcej?
    będę wdzięczny za odpowiedź na jakiekolwiek pytanie- po prostu już nie wiem do kogo się udać po pomoc- wszyscy rozkładają ręcę.
    Pozdrawiam.
    Sławek
  • Poziom 16  
    najpierw sprawdz co to jest emulacja. a jak juz sprawdzisz to uwierzysz mi ze to wina zle ustawionej emulacji a nie sondy itd. ps sonda wywalala by ci check i na benzynie
  • Poziom 15  
    w niektorych autkach (nie powiem czy akurat ten model hhondy tez) wycina sie kontrolke check a emulacje sie ustawia tak jak zalecaja dane. to ze sonda jest uniwersalna to nie oznacza ze jest zla, musi tylko pracowac w odpowidnim zakresie i miec te same parametry jak fabryczna np od od 0 do 1 volta
    jesli grzalka byla uszkodzona to auto moglo wiecej palic bo sonda stygła
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Przecież widać sąde czy chodzi też na bęzynie jeśli pdłączysz się do gazu
  • Poziom 10  
    Piotriix- wiem co to jest emulacja (pisałem że nie można ustawić odpowiednich parametrów emulacji), a sonda pracuje w innym zakresie na gazie niż na benzynie, więc nie jest pewne że na benie też by wywalił check.

Gazer11- odłączenie lampki jest półśrodkiem- pomimo tego że nie świeci to komputer i tak przechodzi w tryb awaryjny.

Tkaczyk ireneusz- na oscyloskopie sonda chodzi prawidłowo, ale nie mam mozliwości sprawdzić tego podczas jazdy (wtedy zapala się check), mozliwe że przy obciążeniu coś się z nią dzieje.

Czekam na sondę oryginalną, jak założę, to napiszę czy coś się zmieniło.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    no to nic prostrzego jak wypiac emulator zrobic jak bylo przed zalozeniem lpg i dopiero sprawdzic co sie z nia dzieje i czy wywala check

Dodano po 3 [minuty]:

a z zalozenia emulator ma pracowac tylko na lpg wiec jak jezdzisz na benzynie sonda pokazuje faktyczna prace .wiec jezeli jest emulacja podpieta prawidlowo to przy uszkodzonej sadze powinno wywalic check
  • Poziom 13  
    cze
    problem w twojej hondzie polega na tym ze niemasz założonego emulatora na wtryskiwacze to jest takie małe urzadzenie które rozcina wtryski na gazie a robi to w ten sposob ze stawia taki opór zeby komputer nie mogł otworzyć wtrysku ale zeby miał połaczenie z wtryskiem. Jeżeli nie bedziesz miał tego emulatora to nic ci nie pomoże. a jezeli sonda pracuje na benzynie w zakresie od 0 do 1V to jest dobra na gazie inaczej nie bedzie pracować a grzałka sondy słóży do szbkiego rozgrzania sondy lambda np na zimnym silniku lub nawet na letnim bo wiadomo ze sonda pracuje od okreslonej temp. to niema nic wspólnego z ta glupia lampka chec! bez tej grzałki to nie bedzie Ci pracował sinik w pełnym zakresie zaraz po odpaleniu po prostu jak odpalasz i odrazu jeden i jedziesz! dopiero po upłynieciu np 20s bedziesz miał cała moc bo okolo 20s nagrzewa sie sonda. no i jescze jedna sprawa musza Ci ustawić w tym komputerku od gazu prawidłowa emulacje sondy lambda np ,,prostokątna" lub ,, do masy" juz nie pamiętam jak tam ma być. mam nadzieje ze moja rada sie przyda. pozdro:)
  • Poziom 10  
    Rumun-r32- w bingo S4 jest wbudowany emulator wtryskiwaczy, i mam go podłączonego- więc pozostaje tylko sonda.
  • Poziom 10  
    I po problemie- przyczyną była UNIWERSALNA SONDA!! Po wymianie na oryginał checka nie ma.