Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Romet 777 4t - Nie działa tak jak powinien po naprawie

brykiety_brykiety 23 Apr 2014 22:43 1962 4
    brykiety_brykiety
    Level 10  
    Witam,
    Odebrałem ostatnio swojego Rometa od mechanika, był wymieniany wariator oraz "zestaw naprawczy gaźnika" (szczegółów niestety nie znam). Niestety skuter zaczął dziwnie się zachowywać. Zaczął gasnąć na wolnych obrotach (szczególnie gdy włączone są światła) oraz podczas przyspieszania przy prędkości ok. 20-30 km/h dziwnie przerywać. Nie chcę już oddawać skutera do tego mechanika. Czy macie pomysł co to może być? Akumulator mam w dobrej formie, odpala ze startera. Skuter jest odblokowany.

Pozdrawiam
    [/i]
    miro.nasz
    Level 25  
    Romet 777 4t Nie działa jak powinien.Na początek moja rada to lektura.Poczytaj,poznaj swój motorek,zobacz jak pracuje silnik.Jest to dwu sów.Zobacz którym momencie masz zapłon./Po odkręceniu dekli tak by można było odkręcić świecę i pokręcić kołem zamachowym. Po wykręceniu świecy musisz wstawić w miejsce świecy przyrząd lub sufmiarkę. Gdybyś nie miał sufmiarkę to można nawet wsadzić ołówek zaznaczając ile się wysunie w momencie iskry./ ustawiając tłok w górnym punkcie 4-5 mm./W tym momencie ma nastąpić iskra czyli zapłon. Zapłon ustawiamy zgodnie z instrukcją. Regulacja gaźnika.Gaźnik ma śrubkę regulację powietrza i obrotów.JAK NIE MASZ ANALIZATORA SPALIN lub obrotomierza można wyregulować kręcąc śrubką od obrotów.-śrubka od obrotów to ta,która podnosi przepustnicę- zmniejszając je a śrubką od powietrza zwiększyć obroty i tak do momentu aż obroty będą spadać. Do tej regulacji powinien być obrotomierz na,którym widać jak spadają obroty i wzrastają przy regulacji./ Po sprawdzeniu w którym momencie jest tłok będziesz wiedział czy zapłon jest w dobrym miejscu,czy to jest powód.Zapłon wczesny będzie dzwonić,zapłon późny motorek będzie bez zrywu.Zanim zaczniesz coś robić to lektura i jeszcze raz lektura.Pozdrawiam Miro.Nasz
    brykiety_brykiety
    Level 10  
    Wybacz kolego ale na 100% jest to 4-suw.
    miro.nasz
    Level 25  
    Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Myślałem o polskim motorowerze.Romet 777 4t jest motorowerem chińskim i czterosuwowym.Żeby cokolwiek robić to trzeba mieć instrukcję serwisową.Ustawienie zaworów,trzeba wiedzieć jaki ma być luz zaworów.jaka kolejność pracy,ile stopni ma zapłon.To wszystko można zrobić mając dane i odpowiednie narzędzia.Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam Miro.Nasz.