Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny przypadek. BIOS ?? fujitsu amiloLi1718

24 Kwi 2014 20:48 813 10
  • Poziom 13  
    Witam, mam laptopa Fujitsu Simens Amilo włożyłem do niego nowy dysk kupiony nówka. Jak go podpiąłem to jest problem tego typu ze literka e jest tak jak by wciśnięta i sama i piesze. Co robić na dysku nie ma jeszcze systemu, nie sformatowany. Jak wszedłem w BIOS to mi okienka same przeskakiwały. Dodatkowo po włączeniu piszczała bateria z biosa. Jak to zdiagnozować
  • Poziom 13  
    Po odłączeniu klawiatury jest to samo?
  • Poziom 13  
    Nie sprawdzałem tego, musiałbym odłączyć dopiero klawiaturę i zobaczyć. Czy mogę w takim przypadku instalować już system, pomimo iż dzieje się coś takiego, być może gdzieś na klawiaturze jest zwarcie albo coś i głupieje. Spróbuje może wyjąć klawiaturę i ją przeczyścić. Macie jakiś sposób jak i czym najlepiej przeczyścić klawiaturę.

Drugie moje pytanie to jaki system wgrać do tego laptopa. Przy zakupie oryginalnie była w nim Vista, z uwagi na bardzo dużo BAT sektorów kupiłem nowy dysk. Czy wgrywać XP czy Vistę, Win7 a może macie jakieś lepsze oprogramowanie. Komputer ma służyć głownie do internetu.

Dysk sformatować przy instalacji Windows za pomocą instalatora czy może za pomocą GParted

Parametry kompa to:
    Ram 1GB
    Procesor 2 rdzeniowy 1,86 Celeron
    Dysk 500GB
  • Poziom 13  
    Najlepiej wgraj taki system na jaki masz licencję - najprawdopodobniej Vista.
    Cytat:
    Czy mogę w takim przypadku instalować już system

Dopóki nie wyjaśnisz sprawy z klawiszem to będzie do trudne, a może nawet niewykonalne.
    Klawiaturę najlepiej czyścić sprężonym powietrzem.
    Do założenia partycji na nowym dysku wystarczy spokojnie instalator Windows.
  • Poziom 13  
    Tak, może - odepnij i sprawdź.
  • Poziom 39  
    Klawisz powinno się dać wyjąć (sam wierzch jest na zatrzaski), przeczyść to co masz pod spodem i może się uspokoi.
    Podobną klawiaturę mam w acer 5730z i mogę spokojnie sobie każdy klawisz odczepić, przeczyścić w środku z kurzu.
  • Poziom 13  
    Witam, tak to wina klawiatury to piszczenie, próbowałem przeczyścić za bardzo to nie pomogło będzie trzeba się zaopatrzyć w nową.

Ma jeszcze pytanko jaki system na tego kompa zainstalować ma głównie służyć do korzystania z netu. Xp już nie ma wsparcia technicznego. Słyszałem jeszcze o Windowsie taki jakiś okrojony dla laptopów.

i Druga sprawa laptop czasem się sam wyławiacza co może być tego przyczyną gdzie szukać, jak zdiagnozować. Jest włączony np nic nie robię na nim a tu po chwili się gasi ale bo restartuje. Bark systemu na nim tylko z płytki startowej odpalony
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Przy zakupie oryginalnie była w nim Vista

Jeśli od spodu widnieje licencja na ten system to chyba sprawa jasna.

Jak się wyłącza to możliwe, że się przegrzewa. Trzeba sprawdzić temperatury np programem Aida, a jeśli nigdy nie był konserwowany układ chłodzenia to zachęcam do jak najszybszej jego konserwacji.
  • Poziom 13  
    Dzięki za pomoc a jak się konserwuje układ chłodzenia. Oczywiście muszę go rozkręcić i przeczyścić i wentylator z kurzu bo pewnie sam syf tam jest i nie odprowadza ciepła, jest jeszcze jakiś inny sposób.