Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którą pralkę - Polar, Samsung, Beko, Siemens?

j-elektro6 26 Kwi 2014 17:23 8598 9
  • #1 26 Kwi 2014 17:23
    j-elektro6
    Poziom 2  

Witam.
    Szukam pralki ładowanej od przodu, gabaryty mniej istotne, pojemność minimum 6 kg, prostej w obsłudze, podstawowe programy (bawełna 40, 60, jeans, jakieś delikatne, możliwość skrócenia czasu prania). Cena ok. 1300 zł.
    W sklepach polecali:
    - Polar PFLS 61032 - ok. 1100 zł - 5 lat gwarancji
    - Beko WMB 71241 lub WMB 61242 - ok. 1200 zł - 5 lat gwarancji
    - Samsung WF60F 4EOWOW - ok. 1200 zł ?? (nie pamiętam) - 5 lat gwarancji
    Na pytanie o Siemensa to mieli 1 model:
    - Siemens WS 100261 PL - ok. 1300 zł - 2 lata gwarancji.

Brać pierwszą lepszą z brzegu z 5 letnim okresem gwarancji czy lepiej np. tego Siemensa z 2 latami i mieć nadzieję, że chociaż 5 lat pokręci się?
    Może inny model w cenie ok 1300 zł (1500 zł już trudno będzie wysupłać).

0 9
  • #2 26 Kwi 2014 18:25
    pafupafu
    Poziom 7  

Witam! Polecam Samsung WF1602NHW, ma takie parametry jak chcesz, a kosztuje około 1100 zł. Mam ją już chyba dwa lata i wszystko gra. Dodam, ze prowadzimy z żoną mały pensjonat i pralka chodzi na okrągło.

0
  • #3 27 Kwi 2014 19:54
    movzx
    Poziom 39  

j-elektro6 napisał:
    Brać pierwszą lepszą z brzegu z 5 letnim okresem gwarancji
    Tak właśnie zrobić. I przez 5 lat uskładać na nową - jeśli wytrzyma dłużej bez nieopłacalnej w naprawie usterki to się cieszyć. Jeśli nie - to się specjalnie nie dziwić.

0
  • #4 29 Kwi 2014 23:21
    j-elektro6
    Poziom 2  

Czyli kompletnie nie przejmować się czy to Beko, Polar czy Samsung? Te 3 pralki mają 5 lat gwarancji w ww. cenach. W sklepie dość konkretnie sugerują kupno ww. Polara.

0
  • #5 30 Kwi 2014 00:27
    movzx
    Poziom 39  

j-elektro6 napisał:
    W sklepie dość konkretnie sugerują kupno ww. Polara.
    To Whirlpool.
    Praktycznie na pewno zgrzewany zbiornik, więc po gwarancji ma szansę działać do momentu śmierci łożysk. Potem albo poszukiwania fachowca który zgodzi się ciąć zbiornik - albo utylizacja. Bo cały zespół piorący kosztuje fortunę, tak samo zresztą jak elektronika.

0
  • #6 30 Kwi 2014 06:00
    j-elektro6
    Poziom 2  

Faktycznie, jeszcze podstawowa kwestia rozbieralności zbiornika...
    W mojej okolicy z pralek z dłuższą gwarancja w cenie są dostępne tylko takie:
    - Polar PFLS 61032 - ok. 1100 zł - 5 lat gwarancji
    - Beko WMB 71241 lub WMB 61242 - ok. 1200 zł - 5 lat gwarancji
    - Samsung WF60F 4EOWOW - ok. 1200 zł – 5lat gwarancji
    - Whirlpool AWO/C-61200 – ok. 1200 zł 0 5 lat gwarancji
    - Amica AWN 510D – ok. 1100 zł - 4 lata gwarancji.
    Ten Polar jest (wśród wyżej wymienionych) najdroższy pod względem części w przypadku napraw?
    Czy którys z ww. modeli ma rozbieralny zbiornik?
    Czy z aktualnych na rynku “pięciolatek“ jest coś godniejszego uwagi?

0
  • #7 30 Kwi 2014 12:16
    astw
    Poziom 17  

Duża część modeli Gorenje ma rozbieralny zbiornik.

Jeśli chodzi o gwarancję to ... gwarancja gwarancji nierówna. Cóż z tego, iż producent oferuje 5 lat gwarancji, gdy w jej warunkach ... brak określonego maksymalnego czasu naprawy, albo prawa do otrzymania sprzętu zastępczego na czas naprawy. W przypadku pralki i chłodziarko-zamrażarki gwarancja musi, w mojej ocenie, zapewniać natychmiastową naprawę lub sprzęt zastępczy. Przy suszarce możemy poczekać na naprawę.

Nie będę reklamował sieci sklepów zapewniających gwarancję (niebędącą ubezpieczeniem) na 5 lat z gwarantowanym czasem reakcji i ew. sprzętem zastępczym. Dane są w sieci. Moim zdaniem dająca konsumentowi pewność gwarancja musi zawierać zapis o czasie reakcji serwisu i sprzęcie zastępczym.

1
  • #8 30 Kwi 2014 12:59
    j-elektro6
    Poziom 2  

Dziękuję za słuszne uwagi. Czyli czytać dokładnie warunki gwarancji, żeby się przekonać czy "5 lat w cenie" to nie pusty slogan i wabik na klientów. Wiem, że są róznice między gwarancją a ubezpieczeniem, ale muszę zweryfikowac te gwarancje.

0
  • #9 30 Kwi 2014 17:13
    Isabella30
    Poziom 2  

j-elektro6 napisał:
    Dziękuję za słuszne uwagi. Czyli czytać dokładnie warunki gwarancji, żeby się przekonać czy "5 lat w cenie" to nie pusty slogan i wabik na klientów. Wiem, że są róznice między gwarancją a ubezpieczeniem, ale muszę zweryfikowac te gwarancje.

A ja polecam Whirpoola. Mam taki model Whirlpool AWO/C61403P i jestem bardzo zadowolona. Najbardziej mnie przekonuje klasa energetyczna i krótki program.

0
  • #10 12 Maj 2014 07:08
    mrturmrtur
    Poziom 10  

Dzień dobry
    Podepnę się pod temat bo widzę,że w miarę świeży.

Mój Whirpool 4313 wczoraj doprowadził mnie do szału i to nie pierwszy raz (ciągłe problemy z nie wchodzeniem w wirowanie) i mam tej pralki serdecznie dość.
    Dlatego potrzebuję rady w zakupie. Moje priorytety
    -klasa tam jakaś AA czy AA+
    -wystarczy wsad do 5kg
    -prostota obsługi
    -mile widziany jakiś zegar wskazujący za ile skończy się pranie
    -niska awaryjność albo też żadna przez przynajmniej okres gwarancji
    -brak jakiegoś cholernego czujnika zabezpieczającego wchodzenie w wirowanie (jak już to niech sobie pralka sprawdza wsad przed rozpoczęciem prania a nie pod koniec)
    -no i żeby można było wykonać choć dwa prania jeden za drugim a nie tak ja z w/w whirpoolem mam czekać minimum 40 minut bo się silnik przegrzał.

Nie przewiduję kupna za wysoką cenę żeby pralka mi służyła 15 lat. Ma przetrwać okres gwarancji i jeszcze trochę a potem w razie co kupi się kolejną.

0