logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

CTR41 - Wsad procesora PIC16F628A do sterownika bramy, programator PicKit3/BeeProg

Stani12 29 Kwi 2014 13:53 1890 4
  • #1 13553605
    Stani12
    Poziom 28  
    Posty: 1183
    Pomógł: 134
    Ocena: 107
    Sterownik bramy jak w temacie, nie działa właściwie. Sprawdzenie elementów nie wykryło uszkodzeń. Potrzebuje przeprogramować dobrym wsadem procesor PIC16F628A. Mam programator PicKit3 oraz BeeProg więc nie powinienem mieć problemów.
  • #2 13555292
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9540
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Przykrość - ale WSZYSCY producenci napędów wsadów pilnują jak źrenicy oka - na 99.9 % nie znajdziesz - a sczytanie nie wchodzi w grę - sprzętowe zabezpieczenie PIC-a.
    Przecież wycieknięcie wsadu to w przypadku centralki o prostej konstrukcji podatnej na skopiowanie (np FAAC SPRINT albo 452MPS - są dostępne pełne schematy) to utrata krociowych zysków.
  • #3 13555798
    Stani12
    Poziom 28  
    Posty: 1183
    Pomógł: 134
    Ocena: 107
    OK. Dzięki za odpowiedź.
    Zabezpieczenie chyba jest programowe w bitach konfiguracyjnych przed zczytaniem ?.
  • #4 13562597
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9540
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Tak (powiedzmy - sprzętowo- programowe bo zapis tych bitów może być ustawiony w treści programu, również w opcjach programatora - ale bity sprzętowo blokują odczyt). I wtedy możliwe jest tylko wykonanie programu ( czyli normalna praca procka) albo skasowanie całej pamięci razem z tymi bitami. Procek jest czysty i gotowy do ponownego zaprogramowania ale ty dalej nie masz wsadu....
    Prawdę mówiąc ktoś kiedyś dysponując czasem może się pokusi o napisanie alternatywnego wsadu do najpopularniejszych centralek ( jak np Faac 452mps i in). Centralka prosta układowo i to i program nie byłby zawiły, tylko opłacalność mizerna (a właściwie charytatywna działalność ku chwale forum) bo akurat procki padają najrzadziej.
  • #5 16129052
    shisen
    Poziom 12  
    Posty: 15
    Pomógł: 1
    Ocena: 5
    Witam

    Niestety do tej centralki nie posiadam programu.
    W temacie jednak padła nazwa centrali FAAC Sprint - jeśli ktoś potrzebuje microcontrolera do tej płyty
    to jestem w stanie pomóc, proszę pisać na priv.

    Moderowany przez Marek J.:

    Kilka razy "przymrużyłem oko", ale nie radzę więcej bo co za dużo to niezdrowo...
    3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

REKLAMA