Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ewb105405w - Spalona pralka

Kurnik2000 29 Apr 2014 23:44 1674 1
    Kurnik2000
    Level 10  
    Witam.

Dziś po kilku miesiącach od naprawy moja pralka znów się popsuła. Problem identyczny jak opisywałem tutaj kilka miesięcy temu. link : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13062616#13062616
    Tak jak podczas poprzedniej naprawy chciałem sprawdzić kod serwisowy. Wcisnąłem guzik start i budzik oraz przekręciłem programator na pierwszą pozycję a następnie na 10. Pokazał się kod E66. Tym razem jednak spróbowałem zabawić się trybem serwisowym pralki. Bez pomyślunku przy "wciśniętym budziku i starcie" przekręcałem pokrętło programatora i próbowałem znaleźć "awaryjne odpompowywanie". Niestety w pewnym momencie,kiedy udało mi się dojść do przed ostatniej pozycji programatora zacząłem czuć zapach spalenizny. Wyłączyłem pralkę z kontaktu. A po otworzeniu klapy ze środka zaczął wydobywać się dym. Odłączyłem pralkę z kontaktu oraz źródła wody. Czy to oznacza że w pralce coś się spaliło ? Jeśli tak to co to mogło być ? Mam nadzieję że w środku nie doszło do iskrzenia,lub teraz tam się nic nie zapali... Czy w tym wypadku jest sens wzywania kogoś do naprawy,czy lepiej wynieść tą pralkę na śmietnik ?
    viiking
    Level 26  
    Prawdopodobnie spaliłeś lub przegrzałeś grzałkę, którą należałoby wymienić a droga nie jest.