Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota yaris I - wiązka elektryczna drzwi przód

JaroFon 30 Apr 2014 21:15 6972 7
Wago
    JaroFon
    Level 23  
    Witam. Czy jest w stanie ktoś mi pomóc?. Chciałem w swojej Yarisce zamontować centralny zamek. Niestety nie wiem czy jest przygotowana do tego elektryka. Po zdemontowaniu trójkąta plastikowego przy progu po lewej stronie (strona kierowcy) znalazłem tam dwa wolne gniazda a w nich kilka pinów. Niestety nie wiem do czego służą te piny. To są fotki tych gniazd:
    Toyota yaris I - wiązka elektryczna drzwi przód Toyota yaris I - wiązka elektryczna drzwi przód Toyota yaris I - wiązka elektryczna drzwi przód

Znalazłem wiązkę elektryczną do drzwi. Zaznaczyłem tam piny które nie wiem do czego służą. Czy może ktoś je opisać?

• Wago
    User removed account
    User removed account  
  • Wago
    JaroFon
    Level 23  
    Bo jeśli te piny są do zamka centralnego to po prostu kupie oryginalny sterownik wsadze go tam gdzie powinien być (tylko jeszcze nie wiem gdzie powinien być) dokupie oryginalne zamki i gotowe. Nie musze robić nowego okablowania. A przyznam ze wole to zrobić na oryginalnych częściach. Tylko czy te piny sa do centralki?
  • Helpful post
    wiesiekj
    Level 28  
    Info od elektryka z Toyoty:
    W gołym Yarisie nie było instalacji CZ. Jest kostka na słupku "a", ale w niej jest tylko 1 przewód masowy.
    JaroFon
    Level 23  
    CameR wrote:
    Poniżej zdjęcie sterownika drzwi w Yarisie.
    Sprawdź czy pasuje do Twojej kostki.

Ok ja to mogę sprawdzić, tylko że ja nie wiem gdzie oryginalnie jest montowany ten sterownik. W progu mam tylko te dwa wolne gniazda, jedno to mniejsze z sześcioma pinami i jedno to większe z jednym pinem. Nie mam pojęcia do czego te piny służą, tak samo jak nie wiem gdzie oryginalnie jest montowany sterownik centralnego.

Dodano po 5 [minuty]:

wiesiekj wrote:
    Info od elektryka z Toyoty:
    W gołym Yarisie nie było instalacji CZ. Jest kostka na słupku "a", ale w niej jest tylko 1 przewód masowy.

Ok czyli mam rozumieć że ta kostka z jednym pinem to kostka od centralki i ten pin to po prostu masa. Więc znaczy że muszę ciągnąć nową wiązkę. A do czego służy ta kostka i te piny? Jest obok tej drugiej z tym jednym pinem
  • Helpful post
    wiesiekj
    Level 28  
    Do lusterek "elektrycznych"
    JaroFon
    Level 23  
    Dzięki bardzo. Tak myślałem że to będą lusterka bo pod panelem gdzie ma być yojstick jest wolna wtyczka. Znalazłem jeszcze jedna wolna wtyczkę przy progu która znajduje się również w miejscu gdzie są te dwa gniazda które pokazałem na fotkach, wtyczka jest trochę wyżej niewidoczna zawiniętą skotchem na instalacji. Do czego ta wtyczka może być?