Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EP43-DS3 - Jak zresetować BIOS w EP43-DS3?

01 Maj 2014 14:20 1650 7
  • Poziom 9  
    Obecnie mam założony na tej płycie głównej procesor 4 rdzeniowy z adapterem pod socket 771, a płyta główna obsługuje socket 775. Wszystko niby ładnie działa, poza tym że źle pokazuje temperatury i system widzi 2 rdzenie.

Mój problem polega na tym, że powinienem zresetować BIOS i to może pomoże na te problemy, ale nie wiem jak na tej płycie to zrobić... wyjmowałem baterię z płyty na całą noc, a BIOS jak miał stare ustawienia, tak ich nie skasował, tak więc reset nie nastąpił... Przywracanie ustawień domyślnych BIOSu nie przynosi dużo dającego efektu, bo to nie jest reset.
    Nigdzie nie widzę na tej durnej płycie głównej żadnej zworki do resetowania, na poprzedniej płycie MSI ze starego kompa taka zworka była i po problemie, a tutaj na tej płycie Gigabyte mam problem.

Ps. Na całym Google nigdzie nie jest opisany problem którego szukam...
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    OK zrobię na noc tak jak mówisz, a BIOS mam już zmodyfikowany, dostałem wersję zmodyfikowaną od gościa co mi sprzedał procesor ;)
  • Poziom 43  
    XaNtoR210 napisał:
    Mój problem polega na tym, że powinienem zresetować BIOS i to może pomoże na te problemy, ale nie wiem jak na tej płycie to zrobić.

Cytat z instrukcji
    "You may clear the CMOS values by removing the battery:
    1. Turn off your computer and unplug the power cord.
    2. Gently remove the battery from the battery holder and wait for one minute.
    (Or use a metal object like a screwdriver to touch the positive and
    negative terminals of the battery holder, making them short for 5 seconds.)
    3. Replace the battery.
    4. Plug in the power cord and restart your computer."
  • Moderator na urlopie...
    kokapetyl napisał:
    "You may clear the CMOS values by removing the battery:
    1. Turn off your computer and unplug the power cord.
    2. Gently remove the battery from the battery holder and wait for one minute.
    (Or use a metal object like a screwdriver to touch the positive and
    negative terminals of the battery holder, making them short for 5 seconds.)
    3. Replace the battery.
    4. Plug in the power cord and restart your computer."

Mógłbyś to od razu przetłumaczyć...:twisted:

Ogólnie chodzi o to, że oprócz wyjęcia baterii (daj spokój z nocą...) na 10-15 minut (zalecane jest wg instrukcji około 5 minut, ale czasem jest to za krótko) wystarczy "pomóc" w rozładowaniu napięcia, poprzez zwarcie biegunów w gnieździe baterii, metalowym narzędziem na około 5 sekund. Tak działa właśnie zworka CLR_CMOS.;)

Jesteś pewny, że masz wgrany odpowiedni BIOS do płyty głównej?;)
  • Poziom 9  
    OK zrobiłem restart BIOSu, wszystko poszło pomyślnie, po włączeniu zasilania na zasilaczu nie musiałem naciskać nawet Power na obudowie, sam się od razu włączył.
    Temat podany przez Brodi znam i właśnie tam wyczytałem, że trzeba zresetować BIOS.
    Sam BIOS mam też już zmodowany, jego wersję pod ten procesor QuadCore Intel Xeon E5450, 3000 MHz wysłał mi sprzedawca tego procesora.
    Restart BIOSu jednak nic nie dał i nadal system widzi dwa rdzenie...
  • Poziom 9  
    A proszę bardzo ;)

Po zmianie ustawienia Intelligent CIA (czy jakoś tak) w BIOSie z Default na Turbo komp chodzi o niebo lepiej :D jednak oczywiście nadal widzi dwa rdzenie :P