Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel (chevrolet) corsa b jaki to silnik ?

kunikord 01 May 2014 21:12 2568 23
    kunikord
    Level 10  
    Witam!!!

Posiadam samochod chevrolet corsa b 1999R. Co ciekawe w dowodzie rejestracyjnym mam wpisana pijemosc 1.0 a samochod posiada cztery cylindry.
    Po sprawdzeniu postow na temat silnika 1.0 zdecydowanie jest u mnie inny silnik!!!
    Moze ktos mi pomoc jak to sprawdzic ?
    bruns
    Level 30  
    kunikord wrote:
    Moze ktos mi pomoc jak to sprawdzic ?
    Może , tylko na podstawie czego ?
    Alfred_92
    Level 33  
    W przypadku chevroleta (i chyba też Holdena) montowany był 4 cylindrowy 8 zaworowy silnik 1.0 (podobny był do oplowskiego 1.2 8v i jest przedstawiony na tym filmiku:

Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    kunikord wrote:
    Po sprawdzeniu postow na temat silnika 1.0 zdecydowanie jest u mnie inny silnik!!!

Może ktoś poszedł po rozum do głowy i wywalił 3 cylindrową wiecznie psującą się kosiarke na rzecz lepszego jutra i kultularnej jazdy.
  • Helpful post
    Alfred_92
    Level 33  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    kunikord wrote:

Może ktoś poszedł po rozum do głowy i wywalił 3 cylindrową wiecznie psującą się kosiarke na rzecz lepszego jutra i kulturalnej jazdy.

Co do wiecznie psującej to się nie zgodzę, co do braku kultury już tak, a od siebie mogę dorzucić paliwożerność w stosunku do osiągów. Natomiast jeżeli jest to Chevrolet a nie Opel to tam nie było silnika x10xe (1.0 3 cyl.). Tam 1.0 było silnikiem 4 cyl. 8 zaworowym.
    kunikord
    Level 10  
    Witam ponownie !!!

Dziekuje za odpowiedzi :D

Najpierw odpowiem do "bruns "- na podstawie charakterystycznych czesci wystepujacych w danym modelu (taka mialem nadzieje)

Wielkie dzieki dla "Alfred_92 " :D
    Dodaje zdjecia silnika .Moze bedziesz wstanie powiedziec cos wiecej?
    Czyli rozumiem , ze czesci z silnika 1.2 powinny pasowac (jak na razie gdy potrzebuje jakas czesc to najpierw ja demontuje a potem wybieram sie do sklepu).
    Co ciekawe -sprawdzilem numer cewki zaplonowej i to ta sama cewka co w Daewoo Lanos 1.5i, 1.6i. :?:
    - sonda Lamda jednoprzewodowa
    Czekam na odpowiedzi :D
    Alfred_92
    Level 33  
    To ogólnie rzecz biorąc stara jednostka GM, jak widać na pierwszy rzut oka to silnik jest podobny do starych 1,2 1,4 czy 1,6. A co do części to właśnie ja zazwyczaj kupując części staram się kierować numerem katalogowym, dzięki temu można uniknąć pomyłki w przypadku gdy dla danego silnika występował jakiś element w dwóch różnych wersjach. Jak znajdę trochę czasu to poszukam więcej informacji nt. tego silnika.
    kunikord
    Level 10  
    Witam !
    Dzieki za informacje i za poswiecony czas !!! :D
    Jak bedziesz szukal informcji o tym silniku to moglbym Cie prosic o info na temat czujnika temperatury ? (szukalem z kazdej strony i nic :cry: )

Pozdrawiam!!
    Alfred_92
    Level 33  
    Którego czujnika temperatury ?
    kunikord
    Level 10  
    Czujnik temperatury , ktory daje sygnal do komputera (czujnik temp. co daje wskazania na zegar zalazlem na kolektoze ssacy po lewej stronie-jeden przewod ,a czujnik do wentylatora-tak mi sie wydaje ze to on-zanlazlem po prawej stronie pod cewka zaplonowa.
    omegolotC30NE
    Level 23  
    Alfred_92 wrote:
    To ogólnie rzecz biorąc stara jednostka GM, jak widać na pierwszy rzut oka to silnik jest podobny do starych 1,2 1,4 czy 1,6.

Nie było silnika czterocylindrowego o pojemności 1,0 na pasku . Był 1,0 na łańcuszku w bardzo starych Opelkach; kod tego silnika to 10 OHV lub coś w tym stylu. Robiłem kiedyś Kadeta D z takim motorkiem.

To co na fotce to może być 1.2 .

Autorze postaraj się odczytać kod silnika z bloku.
    Alfred_92
    Level 33  
    A tak właściwie to samo auto jest Oplem czy Chevroletem?
    kunikord
    Level 10  
    W ktorym miejscu mozna odczytac kod silnika ?
    omegolotC30NE
    Level 23  
    kunikord wrote:
    W ktorym miejscu mozna odczytac kod silnika ?

Patrz na bloku mniej więcej pod 4 świecą zapłonową.
    kunikord
    Level 10  
    W dowodzie rejestracyjnym mam napisane : Opel Corsa .
    Znaczek na kierownicy i na przodzie auta to Chevrolet i na pokrywie zaworow .
    Z tego co sie dowiedzialem to auto bylo importowana z Brazylii (nawet posiada klimatyzacje ,niestety nie posiada wspomagania kierownicy) .

Dodano po 3 [minuty]:

Ok ide sprawdzic :)
    kunikord
    Level 10  
    Na bloku silnika znalazlem trzy numery :

1. 75124 GMB
    2. GM 90530582
    3. 10
    ociz
    Moderator of Cars
    Gdyby to był "czysty" Opel to oznaczenie silnika miałby C10SE lub C10NE. Na pewno bym nie narzekał że nie jest to X10XE
    Alfred_92
    Level 33  
    GM 90530582 jak byk google wskazuje że jest to 1.0 8v czyli jednak wyszło na moje.
    omegolotC30NE
    Level 23  
    Alfred_92 wrote:
    GM 90530582 jak byk google wskazuje że jest to 1.0 8v czyli jednak wyszło na moje.

Z przyjemnością zwracam honor.

Tak btw , dziwne strategie czasami miało GM, nigdy nie zrozumiem i nie wybaczę Im braku modelu Monaro na rynku europejskim.
    kunikord
    Level 10  
    Dzieki wszystkim za pomoc !!!:)
    Sprawdzilem VIN i samochod na pewno wyprodukowana w Brazylii - czyli silnik 1.0 MPFI ?

Dodano po 4 [minuty]:

Alfred_92 dzieki za linka !!!
    Moje watpliwosci zostaly rozwiane co do silnika :D

Masz wiesci co z tym nieszczesnym czujnikiem temperatury?
  • Helpful post
    Alfred_92
    Level 33  
    sądząc po roczniku i zdjęciach najprawdopodobniej MPFI bo widzę listwę paliwową i 4 wtryskiwacze na Kolegi zdjęciach, co do samego silnika to spotkałem się z nim kilka lat temu w internecie i dużo tych silników zostało uturbionych i to chyba z powodzeniem. Na fillmiku bazą jest właśnie ten 1.0 MPFI

kunikord
    Level 10  
    Dzieki Kolego za filmik :D
    Dobrze by bylo posmigac taka uturbiona corsa ha ha ( nawet kolor ma taki sam)
    kunikord
    Level 10  
    Witam !!!

Dziekuje wszystkim za pomoc :D a w szczegolnosci " Alfred_92 "
    Temat zostal wyczerpany w 100 %