Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Amica ZZS1606 - Buczenie nie myje

Esperanz 03 Maj 2014 19:02 3426 13
  • Amica ZZS1606 - Buczenie nie myje

Poziom 9  

Witam mam problem ze zmywarką :/
    Otóż po włączeniu na dowolny program od 1 do 5 słychać jak zmywarka pobiera wodę nabierze jej odrobine ( po otworzeniu widać tylko zalaną siatke) po czym przestaje się lać woda i zaczyna buczeć i tak ciagle. Myślałem o pompie spustowej ale nie do końca jestem przekonany co do tej teorii więc proszę was o pomoc :)

0 13
    Specjalista AGD

Esperanz napisał:
    Witam mam problem ze zmywarką :/
    Otóż po włączeniu na dowolny program od 1 do 5 słychać jak zmywarka pobiera wodę nabierze jej odrobine ( po otworzeniu widać tylko zalaną siatke) po czym przestaje się lać woda i zaczyna buczeć i tak ciagle. Myślałem o pompie spustowej ale nie do końca jestem przekonany co do tej teorii więc proszę was o pomoc :)

Gdzieś zardzewiała komora, woda się wylewa na dno, a tam jest taki magiczny wihajster aquastop, który uruchamia pompę spustową.

1
    Poziom 9  

zardzewiała komora? jak uruchamiam zmywarke z otwartymi drzwiami to widze że ta woda wydostaje się z pod siatki(na dole) i troche kapie z otworu po prawej stronie zmywarki (patrząc od drzwi) aqua stop chodzi o ten czujnik nie o zawór?

0
    Specjalista AGD

Esperanz napisał:
    zardzewiała komora?

A nie widziałeś jeszcze takiej?
    Sprzęt ma grubo ponad dychę i się dziwisz?
    Zdemontuj metalową klapę filtra i zobaczysz rdzawe zacieki na obrzeżach.
    Wystarczy maleńka dziurka wielkości szpilki na dnie komory i będziesz miał powyższy objaw.

0
    Poziom 9  

ale czekaj bo sie pogubiłem :D jaką metalową klapę? chodzi ci o filtr pod zmywarką?

0
    Poziom 9  

Taka mała aktualizacja po nalani do zmywarki około 2-3 l wody i włączeniu jej buczy.. Ale gdy ruszę czujnikiem aquastopu woda zostaje wypomowana iii nic sie nadal nie dzieje nawet gdy puszę ten czujnik

0
    Moderator AGD

Sprawdź czy nie jest zablokowana pompa myjąca.

0
    Poziom 9  

szczerze to sie gubie w tej zmywarce... która to będzie?

0
    Moderator AGD

Esperanz napisał:
    która to będzie?

Ta:

0
    Poziom 9  

Wirnik pompy obraca się bez oporów i zacięć, po odłączeniu pompy w końcu zlokalizowałem buczenie to zawór na końcu węża doprowadzającego wode ( przy kranie)

Dodano po 26 [minuty]:

Dla ścisłości...po włączeniu zmywarki na każdym programie od dołu nalewa sie woda do tego poziomu Amica ZZS1606 - Buczenie nie myje
    po czym wszystko gaśnie tylko w programatorze coś sie dzieje(standardowe dźwieki)
    a po podniesieniu tego oto ustrojstwa Amica ZZS1606 - Buczenie nie myje woda zostaje wypompowana i gdy puszczam nic się nie dzieje po czym gdy znów uruchomi jakiś program cykl sie powtarza i tak ciągle

0
    Poziom 9  

Jakieś pomysły?

0
    Poziom 20  

Podmień kondensator przy pompie myjącej.

0
    Poziom 9  

łatwo powiedzieć tylko skąd taki wziąć :P?

0
    Poziom 20  

Esperanz napisał:
    łatwo powiedzieć tylko skąd taki wziąć :P?

Choćby z allegro, pojemność przykładowa, musisz odczytać parametry swojego ale strzelam między 5 a 8 µF.

1