Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZZS1606 - Buczenie nie myje

03 Maj 2014 19:02 4077 13
  • Poziom 9  
    Witam mam problem ze zmywarką :/
    Otóż po włączeniu na dowolny program od 1 do 5 słychać jak zmywarka pobiera wodę nabierze jej odrobine ( po otworzeniu widać tylko zalaną siatke) po czym przestaje się lać woda i zaczyna buczeć i tak ciagle. Myślałem o pompie spustowej ale nie do końca jestem przekonany co do tej teorii więc proszę was o pomoc :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    zardzewiała komora? jak uruchamiam zmywarke z otwartymi drzwiami to widze że ta woda wydostaje się z pod siatki(na dole) i troche kapie z otworu po prawej stronie zmywarki (patrząc od drzwi) aqua stop chodzi o ten czujnik nie o zawór?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    ale czekaj bo sie pogubiłem :D jaką metalową klapę? chodzi ci o filtr pod zmywarką?
  • Poziom 9  
    Taka mała aktualizacja po nalani do zmywarki około 2-3 l wody i włączeniu jej buczy.. Ale gdy ruszę czujnikiem aquastopu woda zostaje wypomowana iii nic sie nadal nie dzieje nawet gdy puszę ten czujnik
  • Admin grupy AGD
    Sprawdź czy nie jest zablokowana pompa myjąca.
  • Poziom 9  
    szczerze to sie gubie w tej zmywarce... która to będzie?
  • Admin grupy AGD
    Esperanz napisał:
    która to będzie?

Ta:

• Poziom 9  
    Wirnik pompy obraca się bez oporów i zacięć, po odłączeniu pompy w końcu zlokalizowałem buczenie to zawór na końcu węża doprowadzającego wode ( przy kranie)

Dodano po 26 [minuty]:

Dla ścisłości...po włączeniu zmywarki na każdym programie od dołu nalewa sie woda do tego poziomu Amica ZZS1606 - Buczenie nie myje
    po czym wszystko gaśnie tylko w programatorze coś sie dzieje(standardowe dźwieki)
    a po podniesieniu tego oto ustrojstwa Amica ZZS1606 - Buczenie nie myje woda zostaje wypompowana i gdy puszczam nic się nie dzieje po czym gdy znów uruchomi jakiś program cykl sie powtarza i tak ciągle
  • Poziom 9  
    Jakieś pomysły?
  • Poziom 20  
    Podmień kondensator przy pompie myjącej.
  • Poziom 9  
    łatwo powiedzieć tylko skąd taki wziąć :P?
  • Poziom 20  
    Esperanz napisał:
    łatwo powiedzieć tylko skąd taki wziąć :P?

Choćby z allegro, pojemność przykładowa, musisz odczytać parametry swojego ale strzelam między 5 a 8 µF.