Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 1,8i CD czy mozna dołozyc komputer i inne gadzety

12 Kwi 2005 22:29 1416 5
  • Poziom 10  
    Witam posiadam Asterke z 1993 roku jest to wersja CD nie ma w nej szybek elektrycznych halogenów i komputera oraz klimy zastanawiałem sie nad dołozeniem elektrycznych szyb oraz nad instalacja komputera w aucie sa puste wiazki. Mam pytanie oprócz wyswietlacza i przycisków w przełaczniku do wycieraczek co trzeba jeszcze miec aby uruchomic komputer. Czy komputer jest jeszcze jeden czy moze wszystko jest w jednym który auto kontroluje
  • Poziom 25  
    Duzo zabawy. Bez porzadnego schematu sie nie obejdzie. Ktory rok? Co masz na mysli mowiac komputer? Inny wyswietlacz, ktory po za godzina pokazuje date i temperature?

Dodano po 1 [minuty]:

Wszystkiego w jednym napewno nie ma.
  • Poziom 16  
    Nie wiem jak w Asterce ale pare dni temu w Caliberce poprostu wepchałem wyświetacz na swoje miejsce podpiołem orginalne kable i odrazu poszło jak należy. Ale żeby nie było tak różowo to dla przykładu w Kadecie z 91 Opel zaoszczędził jakieś 1.5 m przewodu i już w wersji bez obrotomierza wiązka jest uboższa i musiałem ciągnąć kabelek.
    Także proponuje schemacik i sprawdź co tam masz.
  • Poziom 15  
    Krop napisał:
    Nie wiem jak w Asterce ale pare dni temu w Caliberce po prostu wepchałem wyświetacz na swoje miejsce podpiołem orginalne kable i odrazu poszło jak należy. Ale żeby nie było tak różowo to dla przykładu w Kadecie z 91 Opel zaoszczędził jakieś 1.5 m przewodu i już w wersji bez obrotomierza wiązka jest uboższa i musiałem ciągnąć kabelek.
    Także proponuje schemacik i sprawdź co tam masz.

Może troszkę późno ale...
    To o czym piszecie to nie jest "komputer"o którym pisze autor posta.
    Jemu chodzi o taki wyświetlacz jak jest w wersji GSI (MID). Do tego potrzeba jeszcze pare czujników których nie ma w innch wersjach poza wspomnianą GSI (usportowiona)i oczywiście wymiana lub przeróbka wspomnianego przełącznika (dwa przyciski do obsługi na krawędzi dżwigni). Asterka z 93 r. powinna mieć wyświetlacz tak zwany DiD
    czyli: data, godzina i rds z radia (oczwiście fabrycznego) który ma jedno złącze a ten z GSI dwa (brak czujników). Wiecej proponuje poszukać na autokaciku w dziale astry ( o szczegóły pytać "Bajzla" on przerabiał przełącznik i montował MIDa)
  • Poziom 16  
    Dokładnie i wpełni się zgadzam. Przyciski wymontowane z rozbitka montowałem na konsoli pomiędzy siedzeniami, też były orginalne kable. Zabierając się za to stwierdziłem że może pójdzie ale pewnie nie będą działały wszystkie funkcje właśnie ze względu na brak czujników i poraz pierwszy się miło rozczarowałem. Jedyne czym sobie to wytłumaczyłem to że może kiedyś ktoś uszkodzonego Tida zastąpił analogowym zegarkiem tylko powinny wówczas pozostać przyciski.....a ich nie było.

Dodano po 1 [minuty]:

Dokładnie i wpełni się zgadzam. Przyciski wymontowane z rozbitka montowałem na konsoli pomiędzy siedzeniami, też były orginalne kable. Zabierając się za to stwierdziłem że może pójdzie ale pewnie nie będą działały wszystkie funkcje właśnie ze względu na brak czujników i poraz pierwszy się miło rozczarowałem. Jedyne czym sobie to wytłumaczyłem to że może kiedyś ktoś uszkodzonego Tida zastąpił analogowym zegarkiem tylko powinny wówczas pozostać przyciski.....a ich nie było.
  • Poziom 30  
    Szkoda pieniedzy zeby ladowac w to auto lepiej sprzedac i kupic lepiej wyposazone. Astry sa teraz w takiej cenie i tyle jest ich ze jest w czym wybierac, choc dominuja zwykle z silnikami 1.4 lub 1.6 to zdarzaja sie tez rodzynki w postaci wersji GSI.
    Pozdrawiam.