Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Incanto Deluxe - po odkamienianiu odpowietrzanie nie kończy się

jahsiotr 06 May 2014 15:44 7716 2
 • #1
  jahsiotr
  Level 2  
  Witam,

  Mam pewien problem z moim ekspresem. Ponieważ od jakiegoś czasu wyświetlał się napis, żeby usunąć kamień postanowiłem to zrobić. Nalałem do zbiornika środek odkamieniający i uruchomiłem odkamienianie, odkręciłem zawór dyszy. Niestety z dyszy nic się nie wydostało (gdyż zapomniałem, że jest uszkodzona - ekspres dostałem po znajomym, a kawy z mlekiem nigdy nie piję, więc dyszy nawet raz nie użyłem). Mimo wszystko odkamienianie rzekomo się skończyło. Teraz jednak wg wyświetlacza trwa odpowietrzanie niezmiennie od ponad pół godziny. Jako że dysza nie działa to czy jakaś część tego środka dostała się do ekspresu? Czy da się to samemu jakoś wypłukać np. robiąc ileś kaw? I wreszcie czy da się jakoś zakończyć ten proces odpowietrzania?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • #2
  drshaolin
  Level 12  
  Witaj,
  Masz zapchaną grzałkę pary, skoro robił Ci wcześniej kawę to tam szukałbym problemu. Najprościej jest odpiąć wężyki od niej i dmuchnąć w któryś z końców grzałki jak nie przejdzie powietrze to jest zabita kamieniem. Oczywiście przy odkręcaniu wężyków radziłbym Ci uważać bo jak po odkamienieniu nie wyleciało Ci nic, to w układzie jest wysokie ciśnienie. Można ją wymoczyć w odkamieniaczu przez cały dzień, jak nie pomoże to wymiana na sprawną.
 • #3
  chrisnw
  Level 2  
  Miałem to samo.
  Już miałem zawieźć do serwisu, ale mnie sciskało, że będę musiał słono zapłacić.
  Zrobiłem ponownie odkamienianie z użyciem odkamieniacza i zapowietrzanie zniknęło.
  Prawdopodobnie coś zapchało się drobinkami kamienia z pierwszego procesu odkamieniania, coś się urwało a nie rozpuściło... jak to się mówi. ;-)