Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz 2000r - Immobilizer się nie załącza.

10 Maj 2014 17:52 2268 6
  • Poziom 23  
    Matiz 2000r. Przebieg 120tyś. Oddałem go córce pół roku temu ze sprawnym załączającym się immobilizerem po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
    Obecnie gdy wsiadam do tego auta nie trzeba używać pilota bo auto się uruchamia bez potrzeby wyłączenia immobilizera pilotem i jedzie bez odcinania zapłonu. Dlaczego?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Bo sie zepsuło
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    I trzeba się udać do warsztatu na wymianę lub usunięcie tego urządzenia.
  • Poziom 23  
    miler80 napisał:
    I trzeba się udać do warsztatu na wymianę lub usunięcie tego urządzenia.

OK, zakładając że jest zepsuty:
    1. czy wymiany możne dokonać każdy mechanik czy wymaga to jakiejś fachowej wiedzy lub przyrządów?
    2. Czy może być wymieniony sam immobiliser (na allegro za 35zł. nowy oryginalny) czy razem ze stacyjką i zamkami?
    3. Czy jeśli zdecyduję się na nie wymienianie czy muszę uszkodzony wymontować? Czy jest możliwość, że choć teraz nie ma problemu z odpalaniem i jazdą to nagle ten uszkodzony immobiliser spowoduje problemy?
    Generalnie samochód 14-letni ale tylko 120tyś przejechane od nowości i w dobrym stanie technicznym.
    Auto na dojeżdżenie go do końca i nie wiem czy warto sobie zawracać sobie głowę wymianą immobilisera?
  • Poziom 22  
    juz chyba takich nie kradną ale kto wie :D
  • Poziom 23  
    Pewnie takich nie kradną ale powyższe moje pytania nadal aktualne.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Z tego co piszesz to w twoim aucie zamontowane jest dodatkowe urządzenie- prawdopodobnie alarm lub centralny zamek+odcinka przeciwkradzieżowa (immobiliser jak to określasz). Natomiast jest jeszcze fabryczny immobiliser zamontowany ale nie o nim tu mowa. Teraz musisz znaleźć w aucie gdzie instalator umieścił ową centralkę i sprawdzić czy faktycznie jest uszkodzona, jeśli tak to zamówić taką samą nową(najprościej), ewentualnie skasować odcięcie aby nie stwarzało w przyszłości problemów a pozostawić tylko centalny zamek z pilota. Jeśli sam nie zdołasz tego sprawdzić myślę że każdy autoelektryk z twojej okolicy ogarnie ten problem w pare minut.