Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

program do monitoringu CCTV

papluch 17 May 2014 12:11 3225 11
Optex
 • #1
  papluch
  Level 9  
  poszukuje jakiegoś dość dobrego programu do monitoringu na komputer o parametrach procesor celeron 2ghz 1gb ram karta graficzna zintegrowana 3dyski po 250gb każdy karta CCTV na chipsecie Conexant Fusion 878A co bym oczekiwał od programu: nagrywanie po detekcji ruchu i zapętlanie nagrania np jak na dysku zabraknie miejsca lub bo jakimś czasie podgląd przez neta no i oczywiście żeby cena nie była kosmiczna
 • Optex
 • #2
  Marek31415
  Level 31  
  Komputer ma raczej kiepskie parametry. Jaka jest ta zintegrowana karta i jaki chipset płyty głównej? Jaki model karty CCTV? 878A to za mało informacji. Wrzuć zdjęcie karty.
 • Optex
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  MaciejTech
  Level 15  
  Ten komputer to tylko do przeglądania nagrań (CMS) a nie jako serwer do zapisu!!
  Jeśli to kamery analogowe to karta np GV800/4 ale komp nie wydoli na 100% a na linux soft GV i karta nie działa:(.
  Zalecam kupić jakiś DVR za 300zł znajdziesz używany z pewnością lub nowy.
  A Jeśli już na GeoVision to min. P4HT 2,4GHz i wszystko na intel-u oraz wszystko
  na płycie VGA, RJ45 ..... będzie działać bez problemu. Win XP.
 • #5
  xury
  Automation specialist
  Z ekonomicznego punktu widzenia nie opłaca się pchać kart DVR do komputera stacjonarnego. Raz, że karta i komputer to dość wsoki koszt, a druga i o wiele ważniejsza sprawa to, że koszt energii elektrycznej jest o wiele wyższy niż byłby przy użyciu rejestratora DVR. Jak kolega powyżej pisał czterokanałowy rejestrator nawet z opcją hybrydy to koszt 400 zł. Energia pobrana przez stacjonarny PC może być nawet 4-5 razy wyższa niż pobrana przez rejestrator, co po roku używania da nawet sporą różnicę.
 • #6
  MaciejTech
  Level 15  
  Proponowałem DVR autonomiczny dla kamer analogowych.
  Jeśli posiada Pan kamery IP to ten komp z pewnością nie wydoli a tym bardziej do rozwiązania hybrydowego. Także najlepszym rozwiązaniem jest zakup DVRa dla kamer analogowych jeśli to kamery analogowe jeśli kamery IP to jak pisałem komp za słaby a sot do nagrywania z kamer jest pewnie na cd dołączonym z kamerą.
 • #7
  papluch
  Level 9  
  tak wiem że jeśli chodzi o zużycie energii jest trochę wyższa ale na razie musi zostać komputer ponieważ jest wykorzystywany jako print serwer ( podłączone 3 drukarki ) i dysk sieciowy

  na chwilę obecną zainstalowany jest na nim program Ferro CCTV tak jak na razie licencja testowa pozwala na jedną kamerę i nie mam żadnych zastrzeżeń i sam cena za program nie jest jak na moje oko zał

  Marek31415

  płyta jest to ASRock P4i45GV R3.0
  http://www.asrock.com/mb/intel/P4i45GV%20R3.0/

  program do monitoringu CCTV
 • #8
  MaciejTech
  Level 15  
  Człowieku zostaw ten komputer jako print serwer itd.
  Kup DVR i już dlaczego?
  Jak będzie jakiś zdarzenie przed kamerą a komputer przerośnie to wszystko i się zwiesi to wtedy może się zastanowisz jak coś robić to porządnie i nie TESTOWAĆ tej maszyny jako wielozadaniowego BOXa.
  Jak masz kartę kup jakiegoś kompa używanego za 150zł i sprawę zamykasz.
 • #9
  Marek31415
  Level 31  
  Bardzo popularna karta DVR-104(A). Na Allegro była sprzedawana za kilkadziesiąt złotych. Część miała źle przypiłowane złącze PCI i wieszała komputer zaraz po instalacji. Zdarzały się egzemplarze ze zwarciami pomiędzy ścieżkami.
  Komputer masz z chipsetem i procesorem Intel, nadaje się do obsługi kart DVR.
  Problemem może być wydajność.

  MaciejTech wrote:
  Jak będzie jakiś zdarzenie przed kamerą a komputer przerośnie to wszystko i się zwiesi to wtedy może się zastanowisz jak coś robić to porządnie i nie TESTOWAĆ tej maszyny jako wielozadaniowego BOXa.

  Chyba masz jakieś bardzo złe doświadczenia z komputerami w monitoringu. Ja tego typu systemów instalowałem mnóstwo i problemów z wieszaniem nie przypominam sobie. Pewnie to zależy od konfiguracji komputera i używanego oprogramowania. Te darmowe lub dołączane do kart DVR zwykle nie pracowały stabilnie.
  Obecnie również zdarzają się instalacje monitoringu IP na wielozadaniowych systemach serwerowych. Problemów z tego powodu nie ma żadnych. Oczywiście lepiej przeznaczyć do tego celu dedykowaną maszynę, ale nie zawsze klient daje się przekonać do wydania dodatkowych pieniędzy.
 • #10
  MaciejTech
  Level 15  
  Nie ukrywam iż jedyne karty które instalowałem (nie mało) i polecałem to GeoVision, i oczywiście zalecałem aby ten "komp" tylko nagrywał obraz z kamer.
  A tym bardziej jeśli to serwer do kamer IP - NVR np. GV lub Alnet.
  A jeśli klient się waha to argument że NVR (który jest dodatkowo print serwerem i serw. plików) w momencie najmniej spodziewanym przy zdarzeniu nic nie zarejestruje i wtedy szukamy winnego, oszczędność kasy.( a znając życie kiedy zleceniodawca jest skąpy bo nie dołożył np 1tyś.na serwer powie że to wina instalacji i zapłacił za g....)
 • #11
  Marek31415
  Level 31  
  MaciejTech wrote:
  ... w momencie najmniej spodziewanym przy zdarzeniu nic nie zarejestruje i wtedy szukamy winnego ...

  Winnym jest producent oprogramowania, który nie przewidział takiej sytuacji.
  Dziwne te problemy, nie spotkałem się z nimi. Może dlatego, że ja nigdy nie instalowałem GV i Alnet. Dobry program w momencie problemu z dostępem do dysku zapisuje to zdarzenie w logu, wysyła SMS-a lub(i) e-mail-a i automatycznie przechodzi z zapisem na dysk rezerwowy (rezerwowane miejsce na dysku systemowym wystarczające na 1-2 dni). Zwykle takie problemy występują, gdy dysk "dogorywa", trzeba odpowiednio wcześnie zareagować i wymienić taki dysk na nowy. Oczywiście bez ryzyka utraty rejestracji zdarzenia. Nie wiem, czy GV i Alnet mają tę funkcjonalność.
 • #12
  MaciejTech
  Level 15  
  Zgadzam się programy GV-NVR i ALNET posiadają te opcje ale ja nadal uważam że jeśli to ma być porządnie zrobione zawsze dla kamer musi być serwer autonomiczny.