Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żle działająca klimatyzacja w mercedes s w 220

januszewa48 18 Maj 2014 18:12 1350 7
  • #1 18 Maj 2014 18:12
    januszewa48
    Poziom 8  

Witam, w Mercedesie s W 220 z 2003 stwierdziłem następującą nieprawidłowość. Po załączeniu klimatyzacji i ustawieniu temperatur niskich z wylotów wypływa prawidłowo zimne powietrze. Natomiast z kratki znajdującej się po prawej stronie w narożniku przy drzwiach leci gorące powietrze. Nie zmienia sie to gdy włączam sterowanie ręczne, ani cokolwiek. Z kratek środkowych i pod nogami wszystko jest zgodne z zadaną temperaturą. Proszę o jakąś radę, ewentualnie co jest uszkodzone.

1 7
  • #3 18 Maj 2014 20:01
    januszewa48
    Poziom 8  

Witam ponownie. Na szybę przednią nadmuch jest prawidłowy, ale czy na boczną prawą jest nadmuch tego po prostu nie wiem.

0
  • #4 27 Maj 2014 20:20
    januszewa48
    Poziom 8  

Witam, niestety sam tego problemu nie rozwiązałem, natomiast fachowiec mechanik ustalił, że zacina się jeden z zaworów zaworu dwudrożnego sterujący ciepłym płynem dochodzącym do nagrzewnicy. Zawór dwudrożny znajduje się w przegrodzie silnikowym pod podszybiem tuż pod mechanizmem wycieraczek i steruje on przepływ ciepłej cieczy na prawą i lewą stronę nagrzewnicy.

0
  • #5 27 Maj 2014 20:44
    woj250
    Poziom 12  

Podłączaliście do testera?

0
  • #6 27 Maj 2014 20:55
    januszewa48
    Poziom 8  

Mechanik diagnozę swą oparł na obserwacji wskazań komputera do diagnostyki który wykazywał mu błąd w pracy zaworu dwudrożnego. Po kilkakrotnym podnoszeniu temperatury i obniżaniu jej w trakcie jazdy jeden z zaworów nie zamykał przepływu ciepłej cieczy chłodzącej do prawej części nagrzewnicy. Myślę, że działanie i ocena uszkodzenia jest prawidłowa. Okaże się jak zostanie zamontowany nowy zawór.

0
  • #7 27 Maj 2015 12:26
    tom2600
    Poziom 9  

Jak wyszła naprawa usterki? Mam taki sam objaw i przyznam, że jest to irytujące.

0
  • #8 17 Mar 2016 17:18
    januszewa48
    Poziom 8  

Mój problem polegał na tym, że układ nie równo rozdzielał powietrze. Na prawą stronę zawsze szło powietrze gorące, pomimo ustawienia na chłodne. Naprawa polegała na tym, że w podszybiu pod wycieraczkami znajduje się rozdzielacz płynu. Sterują nim dwa elektrozawory, jeden na lewą drugi na prawą stronę. Ten od prawej strony prawej zaciął się i nie reagował na zmiany ustawienia temperatury. Wystarczyło rozebrać go i przeczyścić by rdzeń elektrozaworu poruszał się swobodnie. Trudność może polegać na dobraniu się do rozdzielacza. Trzeba wysunąć panel plastikowy spod szyby. Nie robić tego gdy jest zimno bo może pęknąć.

1