Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie audio między TV UE32EH5300 a Philipsem MCD712/12

Pawel19850222 22 Maj 2014 14:01 1290 9
  • #1 22 Maj 2014 14:01
    Pawel19850222
    Poziom 5  

Witam,

Nie wiem jak połączyć telewizor Samsung Smart TV UE32EH5300 z mini wieżą Philipsa MCD712/12. Chodzi mi o odtworzenie dźwięku z TV i wieży jednocześnie.
    Poproszę o szczegółowy opis.

Dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 22 Maj 2014 14:39
    grubs
    Poziom 32  

Na czym polegać ma odtworzenie dźwięku z TV i wieży jednocześnie?
    Rozumiem że chodzi ci o to żeby dźwięk z TV pojawiał się jednocześnie na głośnikach w TV i głośnikach wieży. Jeżeli tak to musisz zakupić konwerter cyfrowo -analogowy z wejściem optical in oraz wyjściem 2xRCA.

0
  • #3 22 Maj 2014 14:41
    Polon_us
    Poziom 41  

Pawel19850222 napisał:
    Chodzi mi o odtworzenie dźwięku z TV i wieży jednocześnie.

Proszę sprecyzować:

1 -dźwięk z telewizora jednocześnie w głośnikach telewizora i wieży

2 - dźwięk z wieży np. DVD w głośnikach telewizora i wieży

Na której opcji koledze zależy?

Kolega grubs uprzedził mnie o 2 minuty :)

0
  • #4 22 Maj 2014 14:46
    Pawel19850222
    Poziom 5  

grubs napisał:

Na czym polegać ma odtworzenie dźwięku z TV i wieży jednocześnie?
    Rozumiem że chodzi ci o to żeby dźwięk z TV pojawiał się jednocześnie na głośnikach w TV i głośnikach wieży.

Właśnie o to mi chodziło. Zastanawiałem się czy istnieją jakieś konwertery bo wieża nie jest wyposażona w we/wy optical. Dziękuję za pomoc zorientuje się gdzie takie coś moża zakupić

Pozdrawiam

0
  • #5 22 Maj 2014 15:10
    Polon_us
    Poziom 41  

Życzę powodzenia koledze Pawel19...

Proszę się jednak liczyć z tym, że przy jednoczesnym używaniu głośników TV i wieży, występuje zjawisko opóźnienia dźwięku między głośnikami wieży a TV. Jest to dość irytujące zjawisko. Nie jestem pewien czy można zsynchronizować dźwięk w takiej sytuacji. Mam poważne wątpliwości. Ale cóż, może koledze się uda.

Również proszę sprawdzić instrukcję TV. Często zdarza się, że warunkiem uaktywnienia wyjścia optycznego jest wyłączenie głośników TV. Tak na wszelki wypadek, choć wydaje mi się, że w Samsungu nie ma takiej zależności.

0
  • #6 22 Maj 2014 15:47
    Pawel19850222
    Poziom 5  

Polon_us napisał:
    Życzę powodzenia koledze Pawel19...
    - Dzięki przyda się ;)

Miałabym jeszcze parę pytań do szanownych kolegów:

Dobrze, że wspomniałeś Polon_us o możliwości opóźnienia dźwięku przy połączeniu.
    Do niedawna miałem połączony zestaw: TV Panasonic LCD TX-L26C10P z DVD Pioneer DV-420V-K (poprzez kabel HDMI), a z kolei to DVD z tą wieżą Philipsa za pośrednictwem kabli 2RCA i wszystko działało idealnie. Po zmianie TV na wspomnianego Samsunga i połączeniu tymi samymi sposobami występowało echo i to takie, że nie dało się oglądać czegokolwiek. W momencie kiedy dowiedziałem się, ze TV ma o wiele większe możliwości co do odtwarzania filmów, (kodeki) a przede wszystkim możliwości podłączenia dysku twardego to DVD stało się zbędne i właśnie tu pojawił się problem połączenia.

Dzwoniłem już do sklepów elektronicznych i widzę, że będę mieć problemy. Jedna pani nie chce bawić się w takie połączenia (jak to sama powiedziała), bo zestaw konwertera cyfrowo-analogowego to droga sprawa (100-150zł) i klienci się dziwili i nie chcieli potem kupować. A w 3 innych powiedzieli, że nie mają i zostaje mi jedynie zamówienie (jak znajdę) z internetu.

Jestem laikiem więc przepraszam jeśli to pytanie będzie głupie :)
    W TV oraz w wieży jest gniazdo SCART (wieża ma możliwość odtwarzania filmów) czy takim połączeniem coś bym osiągnął jeśli chodzi o dźwięk?

0
  • #7 22 Maj 2014 16:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Pawel19850222 napisał:
    (wieża ma możliwość odtwarzania filmów)

Ale upewnij się, że w wieży port ten, to nie jest TYLKO OUT!.
    Jeśli będzie to zwykłe euro IN/OUT, to zadziała takie połączenie, dźwięk będzie tylko stereo.

0
  • #8 22 Maj 2014 18:14
    grubs
    Poziom 32  

Według instrukcji scart obsługuje wideo i tylko w jedną stronę więc pozostaje opcja konwertera. W internecie znajdziesz go taniej tylko dobrze wybierz i dopytaj może o możliwość zwrotu gdyby nie działał.
    Poszukaj na elektrodzie jest wiele tematów gdzie znajdziesz takie konwertery i opinie użytkowników.

0
  • #9 22 Maj 2014 23:08
    Polon_us
    Poziom 41  

KOCUREK1970 napisał:
    to zadziała takie połączenie, dźwięk będzie tylko stereo.

Ta wieża Philipsa to jest zestaw stereofoniczny :)

0
  • #10 23 Maj 2014 12:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Ta wieża Philipsa to jest zestaw stereofoniczny :)

Wiem, ale wolałem uprzedzić następne pytania, czy na tej wieży pójdzie 5.1
    - wiesz "nie takie numery się ze szwagrem na weselu robiło",
    a pomysłowość w narodzie polskim, jeszcze dłuuugo nie zginie..... :) .

0