Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FORD ESCORT Kat 1.6 16V rok 93 - problem z wolnymi obrotami

15 Apr 2005 00:48 5697 9
 • Level 2  
  Witam Wszystkich męczących się z Fordami :))
  Jestem nowym użytkownikiem i bardzo liczę na jakąkolwiek radę od Was. Dziś własnie zauważyłem, że po odpaleniu śilnika obroty przestały mi spadac od razu do poziomu 0.9, tylko zawieszają się na 2-5 sekund na poziomie 1,5 - 1,6 tys, a dopiero potem spadają do 0,9. Wcześniej tak nie było. Nawet zimą, odpalał od razu, załączało się ssanie na kilka minutek, ale potem stale utrzymywało 0.9. I to by jeszcze nic! Ale kiedy samochód jest w ruchu, to nawet jesli wrzucam na 0, to i tak utrzymuje obecnie 1,5 tys. :( Dopiero po całkowitym wyhamowaniu obniża się do swojego normalnego poziomu. Czy macie jakiś pomysł o co tutaj chodzi?
  Czytałem kilka postów o silniku krokowym, ale wszystkie posty dotyczyły obnizonych obrotów wolnych, a ja natomiast mam podwyższone. a nawet słychac, że silnik na wolnych zaczął pracowac z lekkim nadwyrężeniem.
  Dziękuję ogromnie z góry.
  Na diagnostykę będę mógł pojechac dopiero w przyszłym tygodniu, a jezdzic muszę. Więc skorzystam i sprawdzę każdą radę :)))
  Pozdrawiam ciepło
 • Level 17  
  Zacznij od tego silniczka krokowego. W fordach to standard.
 • User removed account  
 • Level 25  
  Każdy zawór regulacji biegu jałowego zwany jest przeważnie jako silnik krokowy choć wcale niemusi nim być. Natomiast problem związany z chwilowymi podwyższonymi obrotami jest raczej związany z jakimś opuźnieniem zadzaiałania tegoż zaworu. Posprawdzaj szczelność układu dolotowego. Niewiem w jaki sposób odbywa się sterowanie w fordzie ale jeśli ma czujnik podciśnienia lub czujnik ilości zasysanego powietrza czujnik temperatury zasysanego powietrza. Opuźnienie może też wprowadzać sama przepustnica chdź nieodgrywa ona w regulacji obrotów dużego znaczenia to należy ją sprawdzić. Rzycze powodzenia w naprawie auta.
 • Level 2  
  No cóż, posprawdzali mi i tzw śilniczek krokowy i inne czujniki. wszystko poczyscili, podotykali, pomacali, pogłaskali... :) założyli z powrotem i działa! :)) Ale mechanik powiedział, że to była wina jakiegoś czujnika, który daje impulsy przy spadaniu obrotów, znajduje się tóż nad krokowcem... taki czarny, plastikowy. Po prostu kilka razy go zdjął, rozkręcił na mak i poczyscił. Założyliśmy z powrotem i działa:)))
  Dziękuję za pomóc:))))
 • Level 18  
  W fordach rzeczywiscie standart to regulator wolnych obrotów (inaczej silnik krokowy, elektrim budowa troche inna niz standartowe siliniki krokowe, ale zasada pracy ta sama). Ostatnio w fordzie z 98 padł ten regulator plus zabrudzona przepływka (nie stabilne wolne obroty, chwile schodził do wartosco 0.9 czyli podobnie do twojego). Przeczyść przepływke tylko uważaj by ją nie uszkodzić.
 • Level 16  
  magik ci czyscil zapewne zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej.

  to nie jest silnik krokowy tylko zawor z normalna cewka , 2ma sprezynkami na osi i membrana.nic wiecej.
  jak membrana sie wytrze lub stwardnieje to sie zaczynaja cuda
 • User removed account  
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Ja się już nauczyłem. Ale faktycznie zasada jest taka: elektryczny? elektryczny, zamyka i otwiera przepływ? zamyka i otwiera, reguluje? reguluje. znaczy sie silnik krokowy to być musi. To tak jak na kondensator do car audio połowa klientów mówi cewka, bo maja zakodowany wygląd cewki zapłonowej. Teraz tylko zostaje nam czekać na najweselszą awarię, której przyczyną będzie "silnik krokowy" :)
 • Level 16  
  elektrit
  objasnij kolegom zasade dzialania silnika krokowego bo z elektrotechniki w szkole uciekli na wagary

  a zreszta nie bede sie klucil
  macie racje

  rozporek tez jest krokowy i co z tego

  Dodano po 3 [minuty]:

  jeeezu swiety!!!

  a to co?

  kapec?

  przebita opona?

  moze to tylko wentyl krokowy padl?
  otwiera , zamyka , reguluje?
  znaczy krokowy wentyl