Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Pirotec 201/1 - strasznie klei elektrody 2,5

25 Maj 2014 08:48 3570 2
  • Poziom 17  
    Witam
    Kupiłem spawarkę Pirotec 201/1 i przyznam, że nie jestem jakimś zawodowym spawaczem ale mam wrażenie, że spawarka jest uszkodzona.

Spawam elektrodą 3,2 na prądzie 120A i czasem klei elektrodę ale generalnie jako tako spawa natomiast jak założę elektrodę 2,5 i ustawię prąd 95-100A to potrafi tak przykleić elektrodę, że nie da się jej oderwać. Muszę odłączyć klemę od elektrody i odciąć elektrodę.

Nie wiem czy prąd jest nie odpowiedni, czy elektroda do bani czy spawarka jest uszkodzona?
    Ewentualnie spawacz do d... :)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    Logika, jeśli w jednym wypadku spawa, a w drugim nie, to wszystko wskazuje na elektrody. Tym bardziej w tym, cieńsza elektroda mniejsze zapotrzebowanie na prąd spawania, grubsza większy. Prawdopodobnie zawilgocone elektrody, niewłaściwa polaryzacja.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    manta napisał:
    Logika, jeśli w jednym wypadku spawa, a w drugim nie, to wszystko wskazuje na elektrody. Tym bardziej w tym, cieńsza elektroda mniejsze zapotrzebowanie na prąd spawania, grubsza większy. Prawdopodobnie zawilgocone elektrody, niewłaściwa polaryzacja.
    - i brak umiejętności spawania.

Dodam, że należy stosować elektrody niskonapięciowe- stosowane w urządzeniach o niskim napięciu zajarzenia U≧ 50V.