Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polo 3, 1.6 - pompa paliwa brak zasilania

26 Maj 2014 11:28 3822 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z Polo 3 z 1996. Pewnego razu po zaparkowaniu auta nie mogłem go odpalić. Raz po przekręceniu kluczyka pompa nie załączała się. W przekaźniku 167 było słychać cykniecie i po kilku sekundach kolejne. Ruszaliśmy przewodami z paliwem, odłączyliśmy pompę i zaczęła chodzić. Lecz po dwóch dniach znowu to samo. Auto zaparkowane i nie odpala. Gdyby była to przerwa w kablach to auto by zgasło podczas jazdy. A jeśli uwalony przekaźnik to też? Czy jest opcja, że przy odpaleniu było ok, a podczas jazdy coś się w nim rozłączyło, ale prąd dawał do momentu zgaszenia? Czy może to immo? Bo dziwi mnie to, że po odpaleniu mogę jeździć tak długo jak chce.

Nie chodzi pompka paliwa. A jak podłącze ja na krotko to działa bez zająknięcia. Dziwi mnie fakt ze jak odpalę to jest ok i w trakcie jazdy nie ma żadnych problemow.

Scaliłem posty [MS]
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sama pompa może się kończyć. Proponuję podłączyć żarówkę na przewody zasilające do pompy. Poza tym warto sprawdzić czego ewentualnie brakuje, zasilania czy masy.
  • Poziom 9  
    Zasilajace czyli dwa skrajne we wtyczce? Bo tak sprawdzalem pompe na krotko i dzialala. A jesli pompa by sie konczyla to chyba juz w trakcie jazdy byloby cos nie tak? Bo jak auto odpali to nic sie zlego nie dzieje, zadnego szarpania itp.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
    Tak. Podłącz żarówkę do tych przewodów i obserwuj w czasie jazdy czy nie gaśnie. Zacierajaca się pompa, na początku, ma problemy ze startem. Tak samo jak kończące się szczotki, dadzą taki objaw.
  • Poziom 9  
    Okazalo sie ze bezpiecznik pompy byl uszkodzony. Na pierwszy rzut oka wygladal na sprawny. Tylko teraz mam inny problem bo auto odpala i po sekundzie gasnie. Wyjalem immo z kluczyka i robi tak samo. Czyzby uszkodzone immo? Da sie to obejsc?
    Jak położysz na ziemi to obejdziesz. A na poważnie, skoro wczesniej działało to szukaj co zepsułeś. Wypięta kostka od pętli, przepalony lub w złym miejscu wysadzony bezpiecznik...
  • Moderator Samochody
    Kolega pewnie szukał przyczyny w kostce stacyjki i niechcący wyciągnął wtyczkę z cewki immo ? :)
  • Poziom 9  
    odczytałem laptopem błędy immo i mam taki błąd:
    546 Uszkodzenie przewodu danych
    nieprawidłowy sygnał
    Czy może to oznaczać że jakiś przewód od immo jest uwalony?
  • Poziom 9  
    Przy zalozeniu ze cos sie rozlaczylo ktore kostki, przekazniki, kable w pierwszej kolejnosci sprawdzac? Slyszalem ze taki blad to rowniez moze byc uwalony sterownik silnika lub kable idace do niego. Gdzie ten sterownik sie znajduje?