Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Torus 23.23WXT - nie odpala palników głównych

gorny7 02 Jun 2014 14:05 1719 2
    gorny7
    Level 12  
    witam
    kociol Torus 23.23WXT
    ma taki problem nieregularny i w tym też problem z diagnozą
    1.
    świeczka w kotle sie pali
    po odkręceniu wody użytkowej lub c.o piec mimo ze pokazuje na wyświetlaczu sterownika ( „ E” zapotrzebowanie na ciepło c.w.u ) że kocioł pracuje (wszystko chodzi normalnie) - nie chcą się odpalić palniki główne
    Niekiedy po kilkunastokrotnym krotny odkrecaniu i zakręcaniu wody cwu z położenia na wyświetlaczu „0”odpali i chodzi normalnie przez kilka godzin ,dni i znowu się to powtarza
    co to może być ?
    co odpowiada za odpalenie palnika głównego ??
    wygląda jak by coś nie puszczało zaworów do głównego palnika
    2
    przy małym poborze wody świeczka po zakręceniu kranu potrafi zgasnąć.
    Aby ją z powrotem odpalić wciskam starter pompke od gazu i powinna po krótkim czasie świeczka się już palić (pompka powoli się wycofuje) jeżeli płomień zgaśnie potarzam to i powinien płomień świeczki już nie gasnąć.
    Obecnie jest problem bo świeczka ( po wycofaniu pompki)ciągle gaśnie .trzeba wykonać ta czynność kilkanaście razy – przy okazji puszczając ciepłą wode - to palnik odpali lub świeczka nie gaśnie i chodzi wtedy wszystko ok
    Co opowiada za utrzymanie płomienia na świeczce i puszczenie gazu na palnik główny

czy termopara odpowiada też za załączenie palników głównych czy tylko za podtrzymanie świeczki i rozłączenie gazu jak ona zgaśnie.?
    mam jeszcze jeden taki sam kociol na dawce i podmieniłem termoparę ale bez efektów czyli ją raczej wykluczam

zdjecie
    kocioł na zdjęciu -taki jak mój
    Bobbo
    Level 22  
    Tylko za podtrzymanie świeczki. Sprawdz czujniki są w obwodzie z termoparą. Ustabilizuj płomień świeczki,
    gorny7
    Level 12  
    ok

ale co z tym - wszystko pokazuje że niby chodzi świeczka się pali a nie odpala palnik główny?