Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VUW 240-3 PRO (wersja dwufunkcyjna, kominowa

17 Kwi 2005 23:49 7439 2
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich serdecznie na forum .Posiadam piec dwufunkcyjny -Vaillant ATMOmax VUW PRO ,VUW 240/2-3 R-1 (wersja dwufunkcyjna, kominowa )i chciałbym prosić o pomoc w sprawie uszkodzenia które pojawiło się od pewnego czasu(ok. 2-3 mc).Problem dotyczy włączania się pieca tz. w momencie gdy otwiera się kran to piec wystartuje tylko na parę sekund poczym płomień gaśnie a iskrownik przez ok. 5 s jeszcze działa . Następnie się wyłącza i zapala się dioda od płomienia na kolor czerwony sygnalizując złąprace pieca . Sytuacja ta dotyczy zarówno grzania wody jak i CO .Zauważyłem ,że jeśli regulator CO jest na maX to wogule się nie włączy ,natomiast gdy go skręciłem na połowę to piec potrafił wystartować .lecz po jakimś czasie znowu było to samo uszkodzenie .Jeszcze raz gdybym mógł prosić o pomoc fachowców któży się na tym znają by pomogli miw tej sprawie . DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM
 • Poziom 14  
  Zabrudzona elektroda jonizacyjna. Zadanie jest dosyć proste. Elektrodę należy wyczyścić szczotką drucianą lub bardzo drobnym papierem ściernym.
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Aliali... nie dokońca takie proste.
  Wchodzenie kotła w blokade świadczy o tym że nie tylko elektroda jest do czyszczenia ale cały piec.
  Butjar zalecam czyszczonko za pomocą dobrego odkurzacza i pendzelka. Uwagę należy skupić na palniku i wymienniku nad palnikiem. Dobrze jest dokładnie przedmuchać te oba elementy kompresorem.

  Powodzenia.