logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy warto to kupić? Niby nowe ale chyba niefirmowe?

DJCHUCKY 19 Kwi 2005 14:54 5137 4
REKLAMA
  • #1 1419007
    DJCHUCKY
    Poziom 19  
    Posty: 416
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Witam.

    Chcę kupic migomat na własne potrzeby.
    Głównie chodzi mi o to aby móc spawać samochód czyli karoseria, podwozie itd.

    Nie wiem co lepiej kupić:

    Czy używany migomat czy nowy.

    Mam na oku jeden taki nowy ale nie znam sie na parametrach i chodzi mi o to czy ktos by mi powiedział czy warto go kupic do własnych potrzeb.
    Jego cena to 850 zł + 20 zł wysyłka.

    Butla CO2 6 kg z legalizacją na 9 lat do 250 zł da sie chyba kupić.

    Podaję dane techniczne:

    "

    Automat spawalniczy MIG-MAG

    model S-MIG 160 ( MIGOMAT )

    Urządzenie S-mig 160 jest przeznaczone do spawania różnych rodzajów stali (zwykłej, narzędziowej, stali nierdzewnej,…), metali kolorowych i stopów w osłonie gazów (CO2, Argon lub mieszanki). Zgodnie z EN 60974-1.

    Właściwości: duża szybkość spawania, małe wymiary i waga, chłodzenie wentylatorem, palnik chłodzony powietrzem, nie odkłada żużlu.

    Standardowe wyposażenie obejmuje: przewód spawalniczy z palnikiem, kabel masowy i regulator ciśnienia.

    Dane techniczne :

    Napięcie znamionowe 230V / 50-60Hz

    Prąd spawania 30-160 A

    Zużycie energii 4,6 kVA

    Średnica drutu f 0,6-0,8 mm

    Cykl pracy 10% przy 160 A

    Regulacja prądu spawania 4 pozycyjny przełącznik

    Bezpiecznik (zwłoczny) T 16 A

    Wymiary LxWxH 600x330x420 mm

    Waga 28,0 kg

    Oczywiście urządzenie jest nowe oryginalnie zapakowane.
    Załączniki:
    • migomat pałer.jpg (27.55 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 1419615
    SP7SEC
    Poziom 29  
    Posty: 1011
    Pomógł: 110
    Ocena: 410
    jaka cena takie urządzenie ...przeżuciłem tego trochę
    lepiej kup urzywany a markowy np OZAS
  • REKLAMA
  • #3 1419823
    turek:
    Specjalista - spawarki
    Posty: 487
    Pomógł: 46
    Ocena: 192
    Silnik mechanizmu podającego taki jak zabawkach mocowanie uchwytu spawalniczego do mechanizmu za pomocą plastykowego mocowania .
    Osłona przewodu spawalniczego zwykły wąż gumowy Φ20 grubość 1,5mm przewód prądowy 10mm².
    Transformator główny przewidziany na ok 5÷15% pacy ciągłej na maksymalnym zakresie (tzn z 10min można spawać 0,5÷1,5 min reszta czasy musi się chłodzić)
    Zawór gazowy mechaniczny umieszczony w rękojeści palnika (często ulega uszkodzeniom).
    Przewód spawalniczy i masowy za krótkie 2m
    Masz tu moją opinię o tym co pokazałeś
    Jeszcze jedno spróbuj tym spawać na dachu samochodu?
    Muszę jeszcze dopisać względy ekonomiczne drut na szpuli 5kg a max taka tam wchodzi jest ok 30% droższy od drutu na szpuli 15 i 18kg
  • REKLAMA
  • #4 1419872
    Urbas
    Poziom 15  
    Posty: 193
    Pomógł: 14
    Ocena: 15
    Poszukał bym coś używanego a lepszego!
  • #5 1420145
    DJCHUCKY
    Poziom 19  
    Posty: 416
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    A czy byści mogli zaproponować coś uzywanego w rozsądnej cenie bo na drogi sprzęt mnie nie stać.

    Gdzie mam szukac takich używanych sprzętów?

    A co jak kupie używany a sie okaże ze dobity i będę musiał w naprawę drugie tyle włożyć.

    Jak mam się ustrzec przed kupieniem zużytego migomatu?
REKLAMA